Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A németben hogyan kell egy...

A németben hogyan kell egy mondatot öszerakni, sorrendileg? Ugyanugy alany állítmány tárgy?

Figyelt kérdés
Példát is írj ha tudsz. Köszike
2011. okt. 19. 21:54
 1/9 anonim válasza:
Igen, de sok féle mondat létezik. A jelen idejű, kijelentő, egyenes szórendű mondatokat igen úgy képezzük. pl. Ich esse einen/ein Sanwich. (eszek egy szendvicset). De van fordított szórend is, de nem írnék le többet, mert rengetek német nyelvtant találsz a neten. Plusz vannak még könyvek, tankönyvek, melyeket le lehet tölteni...
2011. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Segítenél ebben hogy hol találnék neten ilyesmiket? Jóó tudom google:) de tegnap beírtam hogy német iggék meg ilyenek de minden oldal másként magyaráz egyiket sem értem rendesen.
2011. okt. 19. 22:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Ich esse ein Sandwich. - Eszek egy szenyát. --> Egyenes szórend


1. Warum isst du Sandwich? - Miért eszel szenyát? / Gestern habe ich ein Sandwich gegessen. - Tegnap ettem egy szenyát. / Ich esse nicht Sandwich, deshalb bin ich nicht fett. - Nem eszem szenyát, ezért nem vagyok kövér. --> Fordított szórend (1. kérdőszavak után; 2. ha kiemelsz egy szót: itt a gestern 'tegnap' szót emeltem ki; 3. néhány elöljárószó után)


Ich mag am Abend spazieren (VAGY: Am Aben mag ich spazieren... --> fordított), weil die Luft sehr frisch ist. --> KATI szórend (egyes elöljárószók után a szórend: Kötőszó, Alany, Többi mondatrész, Ige!!)


Valamennyire érted? Ha nem, akkor szólj nyugodtan.. Skype-on, levélben, vagy valahogy meg próbálom elmagyarázni. Egyébként ilyen németes oldalakat nem nagyon ismerek, viszont a Wikipédia is jó lehet kezdőlöketnek. :)

2011. okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Holnap foglkozom vele és átnézm.
2011. okt. 20. 20:42
 5/9 A kérdező kommentje:

TEhát háromféle mondat szerkezet van.:

1. Egyenes szórend

2. Fordított szórend

3. Kati szórend

igaz?

2011. okt. 20. 21:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt megtalálhatod a német nyelvtan legfontosabb szerkezeteinek a magyarázatát.


[link]

2011. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

/ Ich esse nicht Sandwich, deshalb bin ich nicht fett. - Nem eszem szenyát, ezért nem vagyok kövér.

-------------

Ich esse kein(en).......nicht dick.

kövér=dick

fettiges Leib=kövér test(ü)

2012. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Legjobb a középsulis nyelvtankönyv

Abban minden benne van

2013. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ich esse einen Sandwich" (nem "ein")

Végülis tárgy esetben van

2013. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!