Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit szoktatok tenni az ellen,...

Mit szoktatok tenni az ellen, hogy ne keverjétek össze a nyelveket?

Figyelt kérdés
Tanulok angolul,és franciául,most meg elkezdtem németül,és főleg az olvasással van gond.Angol szavakat franciául ejtem ki,franciát németül...Van valami módszer,hogy hogy lehet hamar "átállni"?A nyelvtanra is vonatkozik.Szeretném kihasználni a segítséget amit az egyik nyelv nyújt a másikkal kapcsolatban,de keverni nem.Ötletek?(:
2011. okt. 23. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Minél jobban tudod ezeket a nyelveket, annál kevésbé fogod keverni őket. Ezt különösen segíti, ha jó a kiejtésed. Ha nagyon kevered őket, akkor időben jól szét kell választani, pl. ugyanazon a napon csak 1 nyelvvel foglalkozz.
2011. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
erre én is gondoltam,csak az a baj sajnos,hogy franciára mindennap megyek,szóval eleve ha mással is akarok foglalkozni,az napi 2.nyelv lenne.
2011. okt. 29. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!