Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 mondat. Lefordítanád németre?

2 mondat. Lefordítanád németre?

Figyelt kérdés
Találtam egy nyaralási lehetőséget Magyarország egyik legszebb vidékén,a Mátrában.Szerintem jól fogjátok érezni magatokat. Köszönöm!
2011. okt. 27. 16:32
 1/7 anonim válasza:
65%
Ich habe eine gute Urlaubmöglichkeit in Ungarn gefunden auf dem schönsten Gebiet,in der Matra.Ich denke ihr wird euch gut fühlen. Danke schön.
2011. okt. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A köszönöm neked szól:)
2011. okt. 27. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első hibás.

Így a jó: Ich habe eine gute Urlaubmöglichkeit in Ungarn auf dem schönsten Gebiet, in der Matra gefunden. Ich denke, ihr werdet euch gut fühlen. Danke schön.


De én így írnám az első mondatot: Ich habe eine Urlaubmöglichkeit in einer der schönsten Regionen von Ungarn, in Mátra gefunden.

2011. okt. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindegyik hibás! Ez is!


De én így írnám az első mondatot: Ich habe eine Urlaubmöglichkeit in einer der schönsten Regionen von Ungarn, in Mátra gefunden.

---------

...im Matra Gebirge gefunden. Mert ugyebár a hegységröl van szó, nem helyiségröl.


MfG: László

2012. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 amarill ***** válasza:

die v. eine "Urlaubsmöglichkeit"

(nem Urlaubmöglichkeit)

2013. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 amarill ***** válasza:

"Ich habe eine Urlaubsmöglichkeit auf einem der schönsten Plaetze Ungarns gefunden,in den Matra-Bergen.

Ich denke, ihr werdet euch wohlfühlen. Dankeschön."


sich wohlfühlen (jól érezni magát)

2013. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 amarill ***** válasza:

"Ich habe eine Urlaubsmöglichkeit in einem der

schönsten Landschaften Ungarns gefunden,in den Matra-

Bergen.

Ich denke, ihr werdet euch wohlfühlen. Danke"

2013. febr. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!