Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolosok! Hogy kell kiejten...

Spanyolosok! Hogy kell kiejteni azt a szót, hogy "felice"?

Figyelt kérdés
Beírtam Google fordítóba, és ott "felisze"-nek mondta. Én megkérdeztem egy anyanyelvi spanyolt, ő is "felisze"-nek mondta. Viszont Gipsi King Volare című számában "felicse"-nek mondta. Melyik a helyes? A válaszokat előre is köszönöm!
2011. okt. 30. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Az olasz nyelvben is megtalálható ilyen szó, és ott 'cs' hanggal ejtik.

A portugálban is megtalálható ez a szó, és ott 'sz' hanggal ejtik.


Spanyolul nem beszélek. De a portugál után szerintem ott is 'sz'-nek ejtendő...

2011. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Spanyol fonetika szerint "felisze" lenne. Viszont tudtommal ilyen spanyol szó nincs, ez olasz, és ezért cs-vel kell ejteni.
2011. okt. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az olasz és portugál nyelvekben biztos, hogy van.

Én sem mondtam azt, hogy a spanyolban egyáltalán van-e ilyen szó, csak "következtettem" a kiejtésre...de így meg valóban inkább olaszból vette át a szót a GK.

Első válaszoló.

2011. okt. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen spanyol szó nincs.

Egyesszám: feliz (amit a legtöbb helyen így is ejtenek, tehát z-vel, egyes dél-amerikai államokban pedig sz-vel) Pl. Feliz Navidad

A többesszám pedig felices (ha több emberre érted egyszerre) - kiejtve: feliszesz. (a "c" kiejtése nem teljesen egyezik a "s" kiejtésével, a c-t kicsit olyan franciásan ejtsd sz-nek. :))

2011. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy a feliz végén ott, ahol nem sz-nek mondják, a "z" eléggé fojtott, sőt, néha teljesen le is marad, tehát hallhatsz olyat, hogy "feli" (kicsit ott van a z is, de nem tudom hogyan jelölni írásban azt a hangot, amit használnak. :D)
2011. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!