Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nehéz a finn nyelvvizsga?

Milyen nehéz a finn nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Semmit nem tudok Finnül. Januártól fél évig kint lennék. Meg tudom utána csinálni a finn nyelvvizsgát?
2011. okt. 31. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
azért társalgás szinten illene megtanulnod, ha nincs mire építeni nem tudsz majd semmit
2011. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek igazán hozzá, de nézegettem régebben a finn nyelvet, és az alapján úgy gondolom, hogy tanár/tanfolyam nélkül esélytelen megtanulni azt a rengetek ragozást (olyan, mint a magyar).
2011. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Az a baj, hogy a finnben nagyon különbözik a beszélt, és az írott nyelv, és ha te fél évig csak a beszélt (szlenget) fogod tanulni az nem igazán fog tetszeni a nyelvvizsgán a vizsgáztatóknak. Szóval tényleg ajánlatos egy tanár, vagy jó sok könyv, hogy meg tudd tanulni az alapokat.
2011. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha Helsinkiben leszel akkor érdemes lemenni az egyetemi finn nyelvtanfolyamokra. Ha elvégzed az első 4-et (egy kb. 1 hónap) akkor nyelvtanilag eljuthatsz kb. középfokú vizsgára szükséges szintre. Viszont akkor minden nap 3 órát ott kell ülni + otthon ugyanennyit tanulni. Szerintem a fél év nagyon necces, én napi 7 órában tanultam és így is kellett majdnem egy év.
2011. okt. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lesz tanfolyamom, de mivel dolgozok, szerintem napi egy óránál nem tudok rá többet szánni (mondjuk elvileg 24 órában azt tanulom végülis)
2011. okt. 31. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó tanár nélkül ezt a nyelvet lehetetlen megtanulni. XD A beszélt nyelv eléggé fura. A sinua és minua például sua és mua formában használatos, de ennél durvább eltérések is vannak...
2011. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán egy alapfokút
2013. jan. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyat próbálj megkérdezni aki már (le)tett ilyen vizsgát
2013. jan. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
na,sikerült? :)
2015. dec. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!