Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék a leghatékonyabb...

Hogyan tudnék a leghatékonyabb módon külföldi szavakat megtanulni, megjegyezni? Hogy tudném elérni, hogy e felejtsem el őket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 08:15
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

ismétlés a tudás atyja.

én régen szókártyákt készítettem egyik oldal magyar másik angol és ezeket használtam... (több ezret)

az is jó ha minden szóval mondasz egy mondatot.

minden tudás eltűnik ha azt nem alkalmazod vagy ismétled meg. nincs olyan ember aki vmit megtanul és örökké tudni fogja.


persze vannak olyan dolgok amiket megjegyzel mert érdekesnek tartod pl: az anakonda szét tudja roppantani a gerncedet is vagy h a cápáknak hátulról előre felé nőnek a fogaik..., de a nyelvtanulás nem tartozik ide

2011. nov. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%
Rendszeresség a lényeg, minden nap előveszel egy adag szót, megtanulod, következő nap ugyanazt plusz még valamennyi szót, szókártyán hatásos.
2011. nov. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Joyce válasza:
100%
Külföldön èlek, mikor ide jöttem lakni egy szòt sem tudtam, bujtam a szòtàrakat,hang anyagot hallgattam h tudjam mit hogy kell kiejteni, nàlam ez nem volt nyerö, nyelvtanàr mondta, nèzzek angol nyelvü filmeket magyar felirattal.Ìgy is tettem, rà 3 hònapra llevizsgàztam a nyelvböl, szerintem ha van 1 nyelv amit meg akarsz tanulni, foglalkozz vele komolyabban, nèzz olyan nyelvü filmeket,videòkat, olvass könyveket, beszèlj rà mp3-ra, hallgasd vissza,ellenörizd magad.
2011. nov. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!