Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondanátok németül: "Nem...

Webnyelv kérdése:

Hogy mondanátok németül: "Nem volt megelégedve azzal, amit tettem"?

Figyelt kérdés

Angolról akartam németre fordítani:

He was not satisfied with what I did.


Az "azzal, amit" gondolkoztatott el a németben. Van egy tippem a fordításra, de nem lövöm le a poént. Kíváncsi vagyok, létezik-e több megoldás.


2011. nov. 2. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én így mondanám:

Er/sie war nicht zufrieden damit,was ich getan habe.

A vonatkozó névmás pedig azért was,mert nem tudjuk,konkrétan mivel nem volt megelégedve.

2011. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is erre gondoltam, csak a damit szerintem a zufrieden vagy a nicht elé menne.

Ez az egyetlen megoldás? Olyasmi nem lehet, hogy Er war nicht zufrieden mit (és utána valami névmás...) ? (Személyre vonatkozóan lehetne mit denen, nem személynél talán nincs ilyen vagy hasonló.)

2011. nov. 2. 15:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló voltam:

Lehet,hogy így mégis jobb lenne,hogy:

Er war damit nicht zufrieden...

És akkor lehetne mit+valami,ha megneveznéd konkrétan,hogy mivel nem volt elégedett,különben csak azt tudod mondani,hogy azzal (=damit).

2011. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy ha semmiképpen sem akarsz damit-et,akkor mondhatot ezt is:

Er war mit meiner Tat nicht zufrieden.Azaz:A tettemmel nem volt megelégedve.Azaz igéből főnevet csinálsz,de szerintem az első megoldás értelmesebb.

2011. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!