Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes vagy...

Szerintetek érdemes vagy lehetséges egyáltalán oroszul megtanulni teljesen nulláról autodidakta módon?

Figyelt kérdés
Annyi, hogy a betűket a kiejtésükkel együtt nagyjából tudom. Angolul meg spanyolul folyékonyan beszélek, nem tudom ez mennyire számít... Főleg olyanok válaszoljanak akik tanultak oroszul vagy esetleg tudnak is, mert azok talán jobban megtudják állapítani, de persze bárki más leírhatja amit ezzel kapcsolatban gondol
2011. nov. 3. 17:34
 1/2 anonim válasza:

Igen

- lehetséges megtanulni teljesen nulláról,

- érdemesnek csak akkor érdemes,


1. ha rokonszenvesnek tartod valamennyire a választott nyelv országát, népét és kulturáját.

Oroszul fantasztikus mennyiségű e-book-ot lehet letölteni, már csak ezért megéri - szerintem.

[link] -----> talán ismered, mint nyelvtudor

- és ha használsz nyelveket a munkádhoz, (az én első tanult nyelveim is az angol és spanyol voltak és bár nem hittem volna, az oroszt a munkámhoz használom jelenleg, kereskedelmi ügyintéző vagyok)

1990 előtt igen gazdag nyelvi szakirodalma volt az orosz nyelvnek, ma viszont mostohagyerekként kezelik, a most kapható új nyelvkönyvek silányak, a régiekből érdemes tanulni meg az orosz nyelvű internetről.


[link] sok link már nem müködik, de itt található ez a bizonyos régi nyelvi szakirodalom.

Cirill billentyűzet letöltés: Letter Zu

[link] ( betűnként lehet állítani) latin billentyüzettel lehet cirill szöveget gépelni és váltani a kettő között

...ha eldöntötted a kérdést

2011. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szótárat tudok ajánlani hozzá: [link]
2012. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!