Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol passzívnál hol helyezked...

Angol passzívnál hol helyezkedik el a by xyz?

Figyelt kérdés
Alapórás tanárom azt mondja, hogy az ige III. alakja után a többi mondatrész után, a külön tanár pedig azt, hogy a mondat legvégén. Akkor most hogy is van ez? :D
2011. nov. 4. 11:51
1 2
 1/16 bánomisén ***** válasza:

Miután a passzív szerkezetben nem érdekes, hogy ki a cselekvő/kivel történik valami, hanem magán a cselekvésen van a hangsúly, ezért, ha egyáltalán kiírják, akkor a mondat legvégére kerül.


This house was built in 1865 by my grandfather.


De nem érdekes, hogy a nagyapó építette, ha nem rakod ki, az sem gond. Ez esetben ez mellékes információ, nem oszt, nem szoroz. A lényeg, hogy a ház megépült és 1865 óta ott áll a helyén.

2011. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 bánomisén ***** válasza:
Egyébként újra elolvasva a kérdésedet, mindkét tanárod ugyanazt mondja, csak máshogy fogalmaznak. Az egyik azt mondja, hogy a mondat végén, a másik pedig azt, hogy a 3. alak és a többi mondatrész után. Ez utóbbi is azt jelenti, hogy a "by X.X" a mondat legvégére kerül.
2011. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 bánomisén ***** válasza:

*

"by X. Y." - bocs.

2011. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

bocsi, én írtam el. az első tanárom azt mondja, hogy a többi mondatrész előtt :D csak figyelmetlen voltam.

köszi!

2011. nov. 4. 12:14
 5/16 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ez helyes:

Our house is furbished every year by John?

2011. nov. 4. 12:16
 6/16 bánomisén ***** válasza:
Igen, ez helyes. Nem az a lényeg, hogy ki újítja fel a házatokat, hanem az, hogy évente fel van újítva.
2011. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Oké, köszi :)

Egyébként én is inkább a magán tanárnak hiszek, alap órás olyanokat mond, hogy az időjárás jelentés nem willes, meg hogy a "most people" és ehhez hasonlók nem are-ral hanem is-sel van... no mindegy. Köszi még egyszer! :)

2011. nov. 4. 12:20
 8/16 bánomisén ***** válasza:

Az időjárás-jelentés az nálam "weather report", a "most people" az viszont "are" a javából. Többes szám, miért lenne "is"?

Cseréld le az alapórás tanárodat, vagy tanítsd meg angolul ;-))

2011. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy az időjárást szerinte nem will igeidővel mondják a TV-ben. Sajnos nem tudom lecserélni, bár a város összes sulijából kirúgták már, remélem innen is ki fogják :D Ha meg megmondom neki, hogy hát az nem úgy van, akkor ugat :D
2011. nov. 4. 12:30
 10/16 bánomisén ***** válasza:

Az időjárás a világ legbizonytalanabb dolga, nem mondhatják mással, mint "will"-lel. A "will" háttérjelentése ugyanis az, hogy

1. egyáltalán nem biztos, hogy az úgy lesz

2. a kimondás pillanatában jutott a beszélő eszébe, hogy csinálni fog valamit.


Van-e olyan bátor meteoromókus a világon, aki tuti biztosra "going to"-val, vagy folyamatos jelennel kifejezett jövő idővel merészeli megjósolni a holnapi időjárást? Még a mait sem tudják, mert a műszereket nézik, ahelyett, hogy az ablakon néznének ki :-))

Az időjárás-jelentés "will"-es.

2011. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!