Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2012. májusi középfokú C...

2012. májusi középfokú C nyelvvizsgára franciából VAGY németből könnyebb felkészülni, angol nyelvtudással?

Figyelt kérdés

A diplomámhoz szükséges még egy középfokú nyelvvizsga, és nem tudom, az említett két nyelv közül melyikből könnyebb felkészülni úgy, hogy előtte egyiket sem tanultam (szakközépben egy idegen nyelv volt még).

A hangzása miatt nekem a francia tetszik jobban, és a németeket meg nem is nagyon szeretem, így a nyelvük is távolabb áll tőlem...


Ezek után melyiket lenne célszerű a kettő közül?

(Nincs 3. opcióm!)


2011. nov. 5. 00:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a diplomámat angol szakon szerzem meg éppen...
2011. nov. 5. 00:21
 2/4 A kérdező kommentje:

Amint látom, a fórumozók közül még senki nem tanulta a két nyelv egyikét sem, se nem hallott arról, és tapasztalata sincs melyik "könnyebb", stb.


(Bocs, csak annyira érdekes, hogy az eddig kiírt kérdéseim közül összesen 5-re kaptam választ, azok közül is 2 volt valóban értékelhető és nem beszólásos ellentétben azzal, hogy én meg saját területemen segítek az itt feltett kérdésekre válaszolva, beszólogatás nélkül. Tényleg bocs, csak ez már nagyon kikívánkozott...)

2011. nov. 5. 15:08
 3/4 anonim válasza:
Szerintem ez egyéntől függ. Én angol után franciát tanultam, majd németet. Szerintem a német SOKKAL könnyebb, mint a francia. Én mielőtt elkezdtem németet tanulni, kifejezetten utáltam ezt a nyelvet, borsódzott a hátam is tőle. De szerintem nem vészes :) 7 hónap alatt leközépfokúztam belőle úgy, hogy előtte sosem tanultam.
2011. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem egyszer egy nyelvtanár azt mondta, hogy a német először nehezebb, mert sok ragozást, stb be kell vágni, de ha már meg vannak az alapok könnyebb, míg az angol fordítva, ott előbb lesznek sikereid, és nehezebb az "apróságokat" is elsajátítani.

Németet is tanultam-középsuliban is meg diploma után is- de az angol jobban megy.Igaz a németet abba hagytam. Viszont magyar szakosként-komoly nyelvtani ismeretekkel-már nem volt gáz a német tanulása. Franciáról nem tudok nyilatkozni.

Érdekelne, hogy melyikbe vágtál bele? És hogy megy?

2011. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!