Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mit tesztek azért, hogy a...

Ti mit tesztek azért, hogy a megszerzett nyelvtudásotok ne vesszen el?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy hogy, mondjuk munkátok során nem használjátok, vagy nem éltek külföldön, stb. Filmet néztek, olvastok??? Mit lehet tenni, hogy ne csak a nyelvvizsgapapír maradjon meg évek múlva?
2011. nov. 6. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugye 4 készség van, ezeket kell ébren tartani:


2 "értés":

-- olvasás-értés (ide jó regény, újság, szakirodalom, Internet)

-- hallás utáni értés (film, net-rádió, tv-műsorok)


és 2 "produkció":

-- írás (levelezés anyanyelvi baráttal / ismerőssel vagy végszükség esetén naplóírás adott nyelven)

-- beszéd (Magyarországon élő külföldiekkel barátkozás, követségi kultúrprogramokon való részvétel, filmklubok, művészeti megnyitók például. Vagy skype-olás anyanyelviekkel.)


:)

2011. nov. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Filmhez: a youTube tele van részletekben feltöltött filmekkel, sorozatokkal mindenféle nyelven, és mellette megjelenik a sok ajánlat hasonlóra!!! Már DVD-t sem kell venni.


Milyen nyelven nem akarsz elfelejteni?

2011. nov. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem nagyon szeretnék elfelejteni! :)

Igazából még csak tanulom az olaszt, csak előre gondolkodtam. Valószínű, hogy munkám során nem fogom használni (bár ki tudja), de nem is azért tanulom hogy pár év múlva elfeljtsek mindent, mert nem használom. Lényeg ha szinten tartom magam ( a tanácsaiddal, ammik nagyon hasznosak ) akkor minden ok...

Köszönöm válaszod!!!

2011. nov. 8. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezen még nem gondolkodtam, mert a német tudásom egész friss, és munka miatt tanultam meg (és tanulok is mindig minden nap vmi újat :P), és napi szinten használom.


Ha ismét itthon dolgoznék, szerintem akkor is kapcsolatban maradnék néhány kinti kolleginával, és a német nyelvű netes fórumokat is ugyanúgy használnám, mint most.

Egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy valaha is elfelejthetek németül. :)

2011. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem pl:. van olyan rokonom aki csak beszélni tud magyarul /írni olvasni nem tud csak a szülei/ vele rendszeresen szoktunk írásban beszélni sokat szoktam filmet nézni illetve évente egyszer kinn töltök 1-2 hetet külföldön olyan helyeken ahol nem ill. kevesen beszélnek magyarul... és akkor rá vagyok szorulva
2011. nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!