Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a magyar megfelelője a...

Mi a magyar megfelelője a következő mondatoknak? Vagy egyáltalán melyik értelmes?

Figyelt kérdés

I will angry

I will be angry

(itt inkább az lenne a kérdés hogy melyik a helyes, a be angry mert az angry melléknév, vagy a will mellékige helyetesíti a be-t?)

I get angry

I will get angry

(a jelentését tudom hogy "Ideges leszek", csak a pontosabb jelentését/használatát szeretném tudni, ezért is nem google fordítóval csinálom)


2011. nov. 10. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

I will angry - ilyen NINCS.

I will be angry - ez helyes, azt jelenti "Mérges leszek."

A will egy jövő időt kifejező segédige, a elé ki kell tenni a személyt, utána pedig az igét jelen idejű alakban.

I get angry - ez szövegkörnyezet nélkül nem értelmes, de ha általánosságban beszélsz valamiről, akkor lehet, pl: "I get angry when I meet racist people." - Ideges leszek, ha rasszistákkal találkozom, általánosan igaz.

I will get angry - ez is helyes, jól is írtad, azt jelenti, "Ideges leszek", vagy inkább "Fel fogok mérgesedni." Ugyanakkor használd kb mintha magyarul szeretnéd ezt mondani. Pl: "If I don't pass the exam, I will get angry." - Ha nem megyek át a vizsgán, mérges leszek.


Remélem érthető voltam! Ha kell még segíteni, írj. :)

2011. nov. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi, igen segítettél :D

csak most vagyok nulladikos, és még abban a könyvben vagyunk, ahol egy szintre hoznak mindenkit :S

kicsit még így fura/gyors

legfőképpen a "be" alakjai :'D

2011. nov. 10. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!