Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki segítene ezt a német...

Valaki segítene ezt a német mondtatod lefordítani?

Figyelt kérdés

itt van:Bringe die Redewendungen und ihre Bedeutung in Ordnung!


kapizsgálom hogy mit jelent de ha lehet szó szerint vagyis értelmesen kéne

előre is köszi:)


2011. nov. 14. 16:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
esetleg még ezt is le kéne:Bilde mit den Adjektiven Gegensatzpaare. Suche dann zu den Gegensatzpaaren je ein Substantiv aus, so dass beide Adjektive dieses Substantiv beschreiben können. Als Lösung bleibt ein Substantiv übrig.
2011. nov. 14. 16:27
 2/13 A kérdező kommentje:
és ez a mondat így helyes?
2011. nov. 14. 16:30
 3/13 A kérdező kommentje:
Ein Deutscher fährt zur Arbeitsstelle mit seinem neuen Auto.
2011. nov. 14. 16:30
 4/13 A kérdező kommentje:

Bilde zusammengesetzte Wörter! Achte darauf wohin man einen s-Laut zwischen den Wörtern einfügen muss! (Dieses Fugen-s kennzeichnet den Genitiv in den Zusammensetzungen. Es fällt jedoch weg, wenn es die Aussprache nicht mehr erleichtert.)



És nem veletek csináltatom meg a házi feladatot hanem egyik osztálytársam kért meg hogy fordítsam le neki de szeretnék biztosra menni:)

2011. nov. 14. 16:38
 5/13 A kérdező kommentje:

és egy nem ide kapcsolódó kérdés:Servietten=szalvéta

ugye?és a szalvéta kapható BIOBOLTBAN?

2011. nov. 14. 16:50
 6/13 anonim ***** válasza:

Az első mondat: Hozza a szófordulatokat /szójárásokat/ és a jelentésüket /az ő jelentését/ rendbe!

A szófordulatokat és a jelentésüket tegye valamilyen rendbe, nem?

2011. nov. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi!!! hálás lennék ha a többiben is segítenétek!de mégegyszer köszi:)
2011. nov. 16. 15:58
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia. Előző vagyok. Megpróbálok segíteni, bár én még csak most tanulom a németet.

Talán valaki németes is ide téved.

:Bilde mit den Adjektiven Gegensatzpaare. Suche dann zu den Gegensatzpaaren je ein Substantiv aus, so dass beide Adjektive dieses Substantiv beschreiben können. Als Lösung bleibt ein Substantiv übrig.

Az első mondatban biztos vagyok:

Képezz a melléknevekkel ellentétpárokat!

Azután keress ki az ellentétpárokhoz /fejenként je/ egy főnevet!

Megoldásként marad egy hátralévő /übrig/ főnév.

vagy fennmarad egy főnév...



Ein Deutscher fährt mit seinem neuen Auto zur Arbeitsstelle. /A helyhat.kif. általában a mondat végére kerül./

Ez a mondat nyelvtanilag szerintem jó.

Ezt elküldöm és dolgozom még a többin, az már nehéz lesz.

2011. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocsi! A második mondatnak a második fele lemaradt. so dass beide Adjektive dieses Substantiv beschreiben können.

Azután keress ki az ellentétpárokhoz fejenként egy főnevet, úgy, hogy ennek a főnévnek mindkét melléknevét /leírni tudni?/

2011. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bilde zusammengesetzte Wörter! Achte darauf wohin man einen s-Laut zwischen den Wörtern einfügen muss! (Dieses Fugen-s kennzeichnet den Genitiv in den Zusammensetzungen. Es fällt jedoch weg, wenn es die Aussprache nicht mehr erleichtert.)

Képezz összetett szavakat! Vigyázz arra, hol kell beszúrni egy s hangot a szavak közé. /Gondolom a német összetett szavak közé. /

Ez jelzi a birtokos kötéseket az összetett szavakban.

(Azonban ez elmarad, ha ez a kiejtést már nem könnyíti meg.)


Hát ennyi lenne, nagyjából még én is értem, miről van szó.

Könnyebb lett volna, ha tudom, hogy a németről van szó a szövegben is,előbb rájöttem volna az összefüggésekre.


de azért segítettem, ahogy tudtam.

Az utolsó kérdésedre, igen, szalvéta, de hogy kapható-e a bioboltban???

2011. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!