Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan álljak neki a német...

Hogyan álljak neki a német nyelvtanulásnak?

Figyelt kérdés
GYED-en lévő anyuka vagyok.Szakmám ápolónő és arra az elhatározásra jutottunk,hogy kimennénk Ausztriába vagy Németországba(az itteni helyzet miatt).Angolul valamennyire beszélek,de oda nem akarunk menni.Ausztriában van ismerősöm.Van itt olyan aki a nulláról kezdett egyedül németet tanulni?Hogy álljak neki?Hogy érdemes kezdeni?Nyelviskolára sajnos nincs pénzem.
2011. nov. 21. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Azt hiszem, a német nem tartozik azok közé a nyelvek közé, amiket lehetetlen tanár nélkül elsajátítani, de mindenképp jó lenne ismerni valakit, aki segít. Ha nem beszélsz az angolon kívül más idegen nyelvet, akkor nagyon nehéznek fogod érezni. Nekem nagyon gyorsan megy a tanulás, de én 9 éves koromban kezdtem. Egész általános iskolában nem figyeltem német órán, de azért pár alapszó és a nyelv hangzása bennem maradt. Valamint felsőfokúm van angolból és jó a nyelvérzékem, szóval van hozzá egy jó alapom. De nulláról... hát nem tudom. Szerintem nekem speciel menne (persze nyilván nem úgy, mint tanárral), de az emberek különbözőek, ki így tanul, ki úgy...

Sajnálom, hogy többet nem tudtam segíteni...:(

2011. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat!Általános suliban én is tanultam németet.Szavak még vannak amikre emlékszem.Igazából a nyelvtan amivel gondom van.Na abból szinte semmire nem emlékszem.Az öcsém tudna segíteni,csak nem nagyon ér rá.Még van szűk 1 évem itthon,belevágok.Nem akarunk itthon maradni!
2011. nov. 22. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Megveszed a középiskolás nyelvtankönyvet. Elkezded olvasgatni. Ha valamit nem értesz belőle (nyelvtani fogalmat), utánanézel.

2. Letöltöd az Anki programot.

3. Veszel egy kezdő német nyelvkönyvet, ami segít elindulni.

4. Megtanulod a kezdő német nyelvkönyvet, vagy esetleg még egy középhaladót is.

5. Elkezded bővíteni a szókincsedet célirányosan az Anki programmal. Elsajátítod a nyelvtant a nyelvtankönyvből. Veszel egy nyelvvizsgakönyvet, csinálod benne a fordítási gyakorlatokat. Elkezdesz német rádiót hallgatni, német híradót nézni. Ha már azt érted, akkor elkezdesz német filmeket nézni. Ha már azt is érted, készen vagy.


Nyelviskola nem kell, 15-20 ezres befektetésből kijön az egész, ha képes vagy az önálló munkavégzésre. Vagy ha fukar vagy, kivehetsz mindent könyvtárból is.

2011. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!Beszerzem azokat amiket leírtál.Fukar nem vagyok,csak kisgyerek mellett ebből a "hatalmas" GYED-ből nem sok plusz kiadásra telik.De van jó néhány ismerősöm,úgyhogy szerintem nem lesz gond a beszerzéssel. :-)

Csak nyelvtanár ismerősöm nincs sajnos!

2011. nov. 22. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs nyelvtanár, akkor a megoldás: oda kell figyelni. Tehát nem átlapozni az "unalmas részeket", hanem mindent megtanulni. Hiába unalmas a fonetika, meg kell tanulni, és így tovább. Amúgy érdemes olyan német tankönyvet venni, amihez van hanganyag. De ha arra sem akarsz költeni, akkor nézhetsz a Youtube-on német oktatóvideókat, van rogyásig. Így a kiejtéssel hamar tisztába jöhetsz.
2011. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az ELO kezdő német csomagot ajánlanám. Ez pont az önnáló tanulásra lett kifejlesztve. Teljesen az elejétől, logikusan, fokozatosan épiti fel az anyagot. Először én is azt mondtam, nem hiszek benne, de most fogok végezni az olasz kezdővel, szóval van tapasztalatom. Nem hittem volna, hogy ennyire jó. Plusz van online házi javitás, ami azt jelenti van egy tanárod akitől bármit kérdezhetsz és készségesen segít is! Lehet egy kicsit drága, de megéri, és ha jól tudom most van náluk 50%-os kedvezmény.Ez olyan jó alapot ad, hogy utánna már bármelyik könyvől jól tudsz haladni. Én igy csinálom. Ez az én véleményem, egy lehetőség, ha van kedved néz utánna. Sok sikert!!!
2011. nov. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem van pár könyvem gépen, szívesen átküldöm őket, ha írsz privit.
2011. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!