Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül otthoni angol tanulás...

Roberto2000 kérdése:

Egyedül otthoni angol tanulás mennyire nehéz, és mik a vélemények? (részletek lent)

Figyelt kérdés
24 éves fiú vagyok, most vesztettem el az állásom, jelenleg rengeteg szabadidőm van(sajnos). Szüleim is kicsivel keresnek többet a minimálbérnél, szóval nincs pénzem sem nyelvtanárhoz, sem pedig nyelvkönyvekre költeni, annak is örülök ha internetem van. A Wealmoor Ltd.-nél dolgozik nővérem Londonban, és azt mondta amennyiben beszélhető szinten tudok angolul, valamilyen munkát biztosan tud szerezni nekem. New Headway Elementary könyveket szedtem le és a hozzá tartozó nyelvtani magyarázatokat, valamint Wikipédián az angol nyelvtan rovatot tanulom keményen. Valami jó oldalak vagy esetleg tanácsok a tanuláshoz, vagy bármi tippet szívesen fogadnék. És a véleményeket, hogy egyedül angol nyelvet tanulni mennyire tanácsos, lehetséges-e. Előre is köszönöm annak aki ír.
2011. nov. 23. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Tölts le angol nyelvű filmeket angol felirattal. (Én pl. amit utoljára néztem az a The King's speech,szépen beszélnek benne) Nézz soksok filmet. Persze először még lesz jópár szó, amit nem értesz, szótárazd ki őket és olvasgasd amikor csak tudod.

Ha tudsz menj el könyvtárba és vegyél ki angol nyelvű könyveket, vannak ilyen rövidített, leegyszerűsített kiadások, pl. az Oxford Bookworms sorozat, vagy a The Heinemann ELT, ezek is hasznosak lehetnek.

Nem jött le a kérdésedből, hogy teljesen kezdő szinten állsz, vagy van már valami alapod, de persze, hogy lehetséges egyedül otthon tanulni angolul. Viszont mint mindenhez, ehhez is idő kell. Szerintem ha már van egy kis alapod és társalgási szinten beszélsz, nyugodtan menj ki nővéredhez, ott kint ezerszer gyorsabban megtanulod a nyelvet, mint itthon bent gubbasztva magolva a szavakat. Egyszerűbb munkákat ideiglenesen elvállalhatsz, amíg nem tökéletesíted a nyelvtudásod, aztán csatlakozhatsz nővéredhez.

2011. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!