Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondom azt németül hogy...

Hogy mondom azt németül hogy beteg LETTEM?

Figyelt kérdés
Mármint, az lenne a mondtad hogy "Katja beteg lett és szanatóriumi ápolásra szorult." Nem muszáj szó szerint, az is lehet hogy "Katja beteg lett. Szanatóriumba kellett mennie." Vagy valami ilyesmi! Sürgős! Köszönöm!
2011. nov. 27. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Katja wurde krank(, und sie musste/sollte in 'szanatórium' gehen.)
2011. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Beteg vagyok : ich bin krank

beteg lettem : ich wurde krank

werden (lesz ) wurde (lett), ist geworden

Katja wurde krank

2011. nov. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Katja wurde krank und musste in ein Sanatorium gehen. google fordító ezt dobja ki , használd te is ha nem tudsz valamit
2011. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ist gewordent meg nem használjuk , mert a rendhagyó igéket Präteritumba kell megadni :D (sollen , müssen ,werden)
2011. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És azt még meg tudja valaki mondani nekem hogy hogy van az hogy "Eldöntötték hogy nem térnek vissza Németországba." Google fordító ezt adta ki:Sie beschlossen, nicht nach Deutschland zurückkehren.

2011. nov. 27. 13:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Sie haben sich entschlossen nicht nach Deutschland zurückzukehren.
2011. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sie haben entscheidet, dass sie nicht zurück nach Deutschland fahren/gehen/
2011. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. nov. 28. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!