Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy spanyol nyelvet...

Német vagy spanyol nyelvet tanuljak? Nem tudok dönteni.22/F

Figyelt kérdés
Németet középsuliban tanultam. Spanyolból pedig most elvégeztem egy 30 órás nyelvtanfolyamot. Egyetemhez(MsC) kellene nyelvvizsga. Angolból már van. Mindkét nylevet nulláról kezdeném.
2011. nov. 27. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát én erre azt mondom,hogy attól függ,hol,mit akarsz csinálni,meg attól,mennyi maradt meg a németből,és mennyi időt,erőt,energiát vagy hajlandó ebbe belefeccelni,erre ráfordítani:

- a német csakis és kizárólag Németországban és a "sógoroknál",a szomszédos Ausztriában,meg esetleg talán még Svájcban lehet létfontosságú,a többi országban,ha más országban gondolkodsz,szerintem semmit nem jelent.

-a spanyolt ezzel szemben itt nem nagyon tudod használni(hacsak fel nem mész Pestre,bár nem írtad,hol laksz) és Pesten is csak úgy,ha egy spanyol céget találsz,aki hajlandó téged olyan munkakörben alkalmazni,ahol használnod is kell a spanyolt,mint idegen nyelvet.(ezzel arra célzok,hogy az nem jó,ha mondjuk üvegeket mosol Budapesten egy spanyol üdítőket forgalmazó cégnél)



Ha ennek ellenére a spanyol mellett döntesz,akkor társulnék veled,mert én is most kezdem.

2011. nov. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Üvegeket mosol Budapesten egy spanyol üdítőket forgalmazó cégnél? :)


Hát nem tudom, én is a német felé hajlok azért, mert oké, hogy 21 ország hivatalos nyelve a spanyol, de hát mit fogok én keresni pl. Bolíviában?

2011. nov. 27. 20:40
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Németet egész Európa beszél,meg hát a turisták 80% akik hozzánk jönnek :) én mind2 nyelvet beszélem(németet tanítok), de a spanyolt eddig csak hobbiból tanultam,különösebb hasznát soha nem vettem (nászutam Spanyolországba volt,ott 1 hétig használtam,de valójában ennyi).
2011. nov. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem csak a diploma megszerzése miatt kellene egy nyelvvizsga. Hogy mivel érek többet az, most mellékes. Ha a spanyolt kezdeném el, aztán ha kell a munkahely miatt a német, akkor megtanulom.
2011. nov. 27. 22:09
 5/10 Pilsonis ***** válasza:
100%
Inkább a német, gondolom abból van szaknyelvi gyakorlat is nálatok, így többet fogsz érni munkaügyileg. Továbbá Európában is előnyben leszel ha jól tudsz németül, és idehaza is azt preferálják a komolyabb cégek. A spanyol idehaza max turisztikai szempontokból ér valamit meg Spanyolországban. Ha nem tervezel nagy jövőt Amerikában, akkor németet tanulj.
2011. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És akkor is németet tanuljak, ha csak a sulihoz kell (diploma)?
2011. nov. 27. 23:36
 7/10 Pilsonis ***** válasza:
Akkor amelyik jobban tetszik, vagy amelyikből jobbak a lehetőségeid tanulás szempontjából. Vagy csapj a hasadra. :D
2011. nov. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha CSAK a nyelvvizsga kell minél gyorsabban, akkor spanyolból előbb meglesz. Ha valamire használni is akarod a nyelvtudásodat, akkor németül tanulj.
2011. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
A német sokkal jobban hasznosítható. A németet választottam, és nem bántam meg. Attól függetlenül viszont most elfogok kezdeni egy nyelvvizsgát, csak nálam az a kérdés, hogy francia vagy spanyol.
2011. nov. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ma 15:38


A francia nem lényegesen nehezebb a spanyolnál, de sokkal hasznosabb.

2011. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!