Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnál segíteni pár nyelvtani...

Tudnál segíteni pár nyelvtani kérdésben? (felpontozlak)

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm!:) Eléggé le vagyok maradva az angollal... az alapokkal van gondom:)

1., mikor go mikor goes? tudtommal akkor amikor he/she/it nem?

2., mikor kell is és to mikor nem?

3., a- ugye azt jelenti, hogy egy


a mondat alkotással is vannak gondjaim, esetleg tudnátok adni pár hasznos tippet? :) előre is köszönöm:)


2011. dec. 7. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. De.

2. Nem értem a kérdést.

3. Igen. Határozatlan névelő mássalhangzóval kezdődő szavak előtt.

2011. dec. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) akkor olyan nincs, hogy pl. I goes to school? :O a kettes pedig úgy értem, h is---> (mint angol mondatban)hogy mikor kell írni és ugyanezt a to- van (ugyanúgy angol szó ként:P)
2011. dec. 7. 16:02
 3/13 anonim ***** válasza:

1. A ragozása így néz ki, félig magyarul:

Én - go

Te - go

Ő - goes

Mi - go

Ti - go

Ők - go


2. Ezt nem értem. "is és to" ?

3. Az 'a' határozatlan névelő (a house - egy ház), vagy néha számnév, ahogy a magyarban is. (a houndred - egyszáz)


Mondatoknál fontos a szórend. Ha tanultok új mondatokat, szerkezeteket, próbáld meglátni bennük a szórend szabályait.

2011. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
to van= to -val**** :D
2011. dec. 7. 16:03
 5/13 anonim ***** válasza:
A kettest még mindig nem vágom. Írj légyszi két példát.
2011. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy I goes...

Az "is" jelentése "van". Ezt az angol sokszor ott is használja, ahol a magyar nem (My shirt is yellow). A "to" jelentése -hoz, -ba, -be, neki...

2011. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)) igyekszem
2011. dec. 7. 16:07
 8/13 A kérdező kommentje:
keresek fél perc xD
2011. dec. 7. 16:07
 9/13 A kérdező kommentje:

pl. The Lake District is famous for its beautiful sceneri. ide pl: miért kell is, for és its?


Tudom elég béna kérdés, és elsőbe kellett volna tanulnom, de.... pont ezeket nem tudom.. :/

2011. dec. 7. 16:09
 10/13 anonim ***** válasza:

"The Lake District is famous for its beautiful scenery."


Az 'is' az állítmány, mivel az angolban névszó nem lehet állítmány (csak ige, segédige, ilyesmik)), ilyenkor használják az 'is'-t.

"I work in Budapest." - Itt van ige (work), ez így okés.

"The apple is red." - Az alma piros. Ebben nincs ige, ezért be kell szúrni ezt az 'is'-t, mint egy jolly-jokert, hogy legyen igei állítmány. (Az alma VAN piros.) Nyelvtanilag nem hiányozhat belőle.

"A tó környéke VAN híres." Magyarban ugye nem kell a "van", de angolban kell, ha nincs más ige.


A 'for' itt azt jelenti, hogy "miatt".


Az 'its' az 'it'-nek egy birtokos alakja (vagy hogy mondják).

my .. - én valamim

your .. - te valamid

his/her - az ő valamije

its .. - annak a valamije

stb.

2011. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!