Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek ezek a kérdések?

Mit jelentenek ezek a kérdések?

Figyelt kérdés

[link]


A 4-es feladatnál van a 10 kérdés, azokat nem értem. Esetleg valaki válaszolna az első két kérdésre? Nem tudom őket, hiába szótározok, nem értem. :(


Előre is köszönöm!


2011. dec. 11. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:

A négyes feladat kérdései magyarul:


Első rész

1, Milyen hatással volt rád, hogy Charles rendkívül gazdag?

2, Mi történik a személyzetével, ha nem jól csinálják a dolgukat?

És mi történik, ha nem?


Második rész:

1, Mi a szokás, amikor a Highgroveban és a Sandringhamban vendégeskedik?

2, Milyen a magánéletben?


Harmadik rész:

1, Vannak köztarozásai? (ebben nem vagyok biztos)

2, Milyen jócselekedetet tesz néha?


Negyedik rész:

1,Károly hercegnek megvan mindene. Mije van? Mije nincsen?

2,Mi az a Duchy original? Mi történik vele? Mit árul? ( elárulom, hogy ez Károly által alapított cég, többek között biotermékeket gyárt és a bevételt jótékony célra ajánlja fel, nézz utána)



3, Mi lesz Kamilla titulusa, amikor Károly király lesz?

4, Milyen más módon emlegetik Károlyt? A jövő királya vagy „Walesi” herceg ?


Ennyit segítettem, bár nem tudom, mi értelme van, nem tudom, hogy fogsz tudni rájuk válaszolni ? (!) Az első két kérdésnek meg tessék neki állni! Tessék először magyarul kutakodni, aztán angolul. Nem kívánhatod, hogy az egészet más csinálja meg!

2011. dec. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Nem kívánnom, hogy más csinálja meg, de ha egyszer nem értem... Egyébként ott vannak a válaszok a szövegben, szóval nem kell kutakodjak külön, de számomra bonyolultan van megfogalmazva. Ezért kértem segítséget. Ha mindent értenék, már rég kész lennék vele, és meg lenne tanulni...

2011. dec. 11. 13:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Pl. a második kérdésre a tanárnő annyit mondott a suliban, hogy megdicséri a személyzetet, ha jól csinálják a dolgukat, és ha nem kirúgja őket. De én ezt sehol se kapom a szövegben...
2011. dec. 11. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:

They are expected to get

everything right. When HRH

(His Royal Highness) feels they

have performed their duties well,

they are praised in a royal memo.

But if they have made mistakes,

they are called into his study and

told off


Itt van a szövegben a második kérdés, amit nem találsz.

Elvárják tőlük, hogy mindent jól végezzenek el. Amikor a királyi személyzet úgy érzi, hogy jól teljesítették a kötelességüket az egekbe magasztalják őket. De, ha hibáznak, behívja őket a dolgozószobába és lehordja őket.

2011. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. dec. 14. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!