Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készülhetnék a középfok...

Hogyan készülhetnék a középfokú angol szóbeli nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

23-án magnó hallgatás, 30-án szóbeli

Elég ideges vagyok, félek, hogy elhamarkodtam a jelentkezést.

Mit tegyek, hogy nehogy megbukjak igazából az is zavar, hogy ofőnek hála az egész osztály tudja, hogy most megyek nyelvvizsgára és nagyon gáz lenne ha megbuknék:S

Kérlek segítsetek, Küldjetek linket ha tudtok:)

Előre is nagyoon köszönöm:$(LL)


2009. máj. 16. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ECL-en voltam. A hallgatott szövegértés ott mindenki szerint a legneccesebb rész. Ezért bevoltam tojva rendesen. Én végigcsináltam az összes emelt szintű angol érettségi hallgatott részét. Vizsga előtt fél órával mindenki azt mondta, hogy az jóval könnyebb. Hát én azt mondtam, hogy na akkor tuti bukta, mert még azokat is nehéznek éreztem. Ehhez képest 80%-os lett a hallgatott szövegem. Akkor mégsem lehetett akkora eltérés. Szóval én azokat javaslom. Ott megvan a megoldás meg a szöveg is, és ingyenes. Ezen kívül vannak könyvek is, amik nyelvvizsgára készítenek fel. Én azokat is oldogattam.

[link]

Itt találod meg a korábbi érettségiket.

2009. máj. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
van egy kiadvány Cd melléklettel, "7 próbaérettségi angol nyelvből" a címe. Nagyon jó kis szövegértési meg más gyakorló feladatok vannak benne. Vagy nézzél filmeket, sorozatokat angol felirattal, angol hanggal ez is fejleszti az értésedet. Üsd be a keresőbe pl hogy angol szövegértés vagy hanganyag, hátha kiad valamit. A legfontosabb, hogy ha most nem is sikerülne, legalább megpróbáltad, tudni fogod legközelebb mire számít6sz. Egyáltalán nem gáz. De szerintem menni fog, csak bízzál magadban és mondogasd magadnak, hogy mindent értek, meglesz a nyelvvizsgám!
2009. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!