Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Levél írás? Hogyan...

Angolosok! Levél írás? Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Meghívásra választ adni? hogyan kell? Milyen szavakat használjak benne? Hogyan kezdjem a mondatot? milyen tipikus mondatok vannak??
2011. dec. 13. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

El kell fogadni,vagy vissza kell utasítani?

Mit mondott a tanár?

Baráti rendezvényre,vagy hivatalosra?

2011. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A tanártól semmi konkrét infót nem kaptam :( ezért nem tudom hogy hogy kezdjek neki. És azt sem tudom hogy milyen kifejezéseket használjak benne :( ezért kérem a ti segítségetek , hátha tudnátok segíteni valahogy.
2011. dec. 13. 18:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Például: elkell fogadni hivatalos rendezvényt.
2011. dec. 13. 18:23
 4/4 anonim válasza:
100%

Ha személyes, akkor kezdheted úgy hogy Dear XY, (nem felkiáltójel, hanem vessző, mert az első mondtat része)

-I would like to...(szeretném)

-Thank you for inviting me to...(köszönöm a meghívást a...)

-but I'm afraid,(attol tartok)

I can't go.(nem tudok menni)

-vagy: I'm engaged (angol kifejez;s, eligerkeztem mashova)

-vagy I have plenty to do (sok a dolgom)

-ha nagyon udvarias akarsz lenni, akkor I feel terrible, but unfortunately, I can't go to your pl. party tonight, (sz0rnyen sajn'lom, de sajnos nem tudok menni a partidra ma este)

-Befejezesnel pedig vmi olyasmi hogy pl. Maybe next time. (talan kovetkezore)

-alairas, ha szemelyes hangvetelu level, akkor LOve, XY

ha inkabb hivatalos, akkor Your sincerely, XY


Remelem segitettem valamit. :)

2011. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!