Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt valaki, aki hallott...

Van itt valaki, aki hallott pár napja arról, hogy el akarják törölni a nyelvvizsgát a diploma megszerzéséhez?

Figyelt kérdés
Leírnátok mit hallottatok?
2011. dec. 13. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az indexen volt egy cikk, hogy a Fidesz fontolgatja, de csak a 2013-ig végzőknek, és ha az egyetem is hozzájárul. Keress rá az indexen.
2011. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szóval nem eltörlésről van szó, csak kegyelemről. (Az előző.)
2011. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elég ellentmondásos ahhoz képest, hogy a közeljövőben a felsőoktatásba való jelentkezés alapfeltétele lesz egy nyelvvizsga megléte...
2011. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igazad van, de nem ez az egyetlen ellentmondásos ötlet pártunk és kormányunk körül. :-)
2011. dec. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót, meg fogom nézni az indexen!

Érdekesnek tartom én is ezt a felvetést, viszont nagyon érdekelt vagyok benne! Idén sikeresen államvizsgáztam közgazdászként, nyelvvizsgám még nincs, így nem kaptam kézhez a diplomámat. Jelenleg itthon vagyok babát várok, és lehet csúnyán hangzik, de akkor nem "gyötröm" magam a nyelvvizsga miatt, ha el akarják törölni/ kegyelmet adni. Van ami most jobban lefoglal! Elítélendő ez?

2011. dec. 13. 22:28
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő, egyébként is magánügy. Viszont az rejtély számomra, hogy hogyan lehet olyan nyelvtudással, ami nem elég egy középfokú nyelvvizsgához, idegen nyelvű szakirodalmat olvasni, ami nélkül nem lehet megírni egy szakdolgozatot.
2011. dec. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Többek között lehet ezért is kaptam csak 4-est! Amúgy beszélek angolul, és nem is rosszul, de papírom nincs róla! Majd eljön annak is az ideje!
2011. dec. 14. 00:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát ez szerencsére csak tervezet, annak is nevetséges, tehát lehet hamarabb évül el a képesítésed, mint hogy ezt bevezetik. :D

Ha a tudás megvan, nem olyan nagy ügy letudni a vizsgát amúgy, mert még ha a diplomádat meg is kapod, munkavállalásnál hátrányban leszel mindenképp. De hát te tudod, a te döntésed, csak ezzel is számolj.

Elvileg az iskolákra lesz hagyva a döntés, ami azt jelenti, hogy gyakorlatban sehol nem lesz alkalmazva, már ahol az iskola ad a hírére. Max azok engedik majd meg maguknak, akik álláshirdetésekben már így is a köszönjük, nem kérjük kategóriás iskolák, az egyetemek tuti nem élnek vele, és szerintem a legtöbb főiskola sem fog.

2011. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ebből úgy sem lesz semmit!


Hát ne gyötörd magad, minek is az, várd a sültgalambot.

Jó várakozást!

2011. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó! Nem a sült galambot várom, hanem a gyermekemet! Azért a kettő nem ugyanaz! Majd megcsinálom, ha lesz rá erőm és időm!

2011. dec. 15. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!