Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A végre-t úgy fejezzük, hogy...

A végre-t úgy fejezzük, hogy : at last (? ) Pl. Végre befejeztük a munkát. We finished work at last. Tehát at last és nem 'sima last'?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Végre - at last

A sima last azt jelenti "utolsó".

2011. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

szerintem azt, hogy végre befejeztük a munkát, úgy vagy, hogy finally we finished our work.

az, hogy at last, nem ebbe a mondatba kéne... szerintem. példát most sajnos nem tudok mondani, mibe kellene belerakni, de szerintem nem ide....

2011. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a szótárak ezt hozzák, bár ugyanígy megteszi "végre" értelemben a finally is, sőt mintha nekem ez tűnne természetesebbnek.


A mondathoz két megjegyzésem lenne: Az egyik, hogy mivel itt egy konkrét munkáról van szó, és nem a munkáról általában, kell a határozott névelő. A másik, hogy én itt work helyett job-ot mondanék, egyszeri feladatra ez talán jobb.


Akkor az én mondatom ez lenne: Finally, we finished the job. Vagy egy másik verzióban: We got the job done, at last.

2011. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :-)
2011. dec. 18. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!