Autodidakta spanyol?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alat lehet eljutni egy B2 köré?Mondjuk heti 3-4 óra tanulással.Mellette angolt tanulok.

A nyelvérzékem erős középnek mondanám.

Angliába szeretnék jelentkezni majd 3 év múlva egyetemre és mivel a matek meg ezek nem nagyon mennek megpróbálom behozni a pontokat pár nyelvel.Hobbiból tanultam eszperantót, az fél év alatt meglett középen.

A spanyol meg lehet 3 év alatt? Mert egy angol felső+spanyol közép szerintem elég jól csengene bármelyik egyetemen.


2011. dec. 17. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egy éve tanulom a spanyolt teljesen autodidakta módon.

A sajátos tanulási módszeremnek köszönhetően (egyszerűen filmeket nézek és regényeket olvasok, a nyelvkönyvet csak gyorsan kétszer átfutottam) jelenleg írásban mindent megértek, a hallott szövegből pedig mondjuk 80-90%-ot, hacsak nem valami durva dél-amerikai kiejtéssel beszélnek, mert az rontja az átlagot. :P

Írni jól tudok, bár az aktív szókincsem még fejlesztendő, és beszélni meg nem nagyon van alkalmam, úgyhogy azt nem tudom megmondani, mennyire menne. Azt valószínűleg még külön gyakorolni kéne, hiszen mindenki, aki bármilyen idegen nyelvet tanult már, tudja, hogy ami a fejünkben remekül hangzik, kimondva egyáltalán nem biztos, hogy ugyanolyan jó. :P

Én ide olyan 8 hónap alatt jutottam el, de effektív "tanulás" nélkül.

Olyan 30 könyvet olvastam el, és mondjuk 10 filmet néztem meg talán. (De a legtöbbet többször is, vagyis nem néztem végig többször, hanem érdekesebb párbeszédeket, stb.)

Rengeteg dalt is megtanultam.

Az utóbbi két hónapban sajnos szinte semmit nem foglalkoztam vele, még nem tudom, ez mennyire vet majd vissza.


Az a lényeg, hogy 3 év alatt játszva meglehet még a felsőfok is, szerintem. :)

Csak fontos, hogy a beszédet se hanyagold majd - nem kell az elején, hanem majd amikor már komolyabban a vizsga felé közeledsz, akkor mindenképp.

2011. dec. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bőven. Én 18 hónapot tanultam az Ello-val. Ott csak a szokásos házi vizsga volt, ami nagyon jól sikerült. De végig élveztem a spanyolt. Sajnos abbahagytam és elcsomagoltam a tananyagot, de úgy érzem, ha bármikor elővenném, menne.
2011. dec. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudtok ajánlani valami jó oldalt v. online ingyenes kurzust? Angolul is jöhet:).
2011. dec. 17. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Kb. 500 munkaóra a B2 szint, ha a módszer jó.


Heti 3-4 óra nem optimális, így több lesz 500 óránál, mert csak kevéssel tanulsz többet, mint amennyit felejtesz. Jó eredményekhez napi 1-2 óra kellene, és akkor 1,5 év alatt célhoz érnél.


"Hobbiból tanultam eszperantót, az fél év alatt meglett középen."


Ez összhangban van azzal, hogy 1/3 annyi idő megtanulni az eszpet, mint egy természetes nyelvet.


"egy angol felső+spanyol közép szerintem elég jól csengene bármelyik egyetemen"


Mivel spanyolul nincs értelmes szakirodalom semmilyen nem spanyolspecifikus szakmában, ezért a spanyoltudás jelentősége nulla egy egyetemen (kivéve: spanyol egyetemen vagy nemspanyol egyetemen spanyol szakon).

2011. dec. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!