Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjek neki az angol...

Hogy kezdjek neki az angol tanulásnak? Nyelvtannal vagy szavakat tanuljak először?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szavakat.
2011. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

???

Már miért a szavakkal kellene kezdenie? Annak mi értelme van?!

Természetesen, hogy a nyelvtannal, és ahogy tanulod a nyelvtant, a példamondatokon keresztül azért az alap szavak is a fejedbe mennek (névmások, kötőszavak, segédigék stb.)

Szerintem ha tudod a nyelvtant, utána fejleszd a szókincsed.

2011. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én az elsővel értek egyet. Ismerősöm gimnáziumba ment és angolt tanul 1. nyelvként. odaa olyanokis mehetnek akik még nem tanultak angolul... ott ugy kezdik hogy irnak csomo szódolgozatot és utána mennek a nyelvtanra mert ha már tudod a szavakat akkor anyelvtan megértése közben nem kell még a szavak megértésével is foglalkoznod.
2011. dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Felsőfokú angolom van, középfokú németem, jelenleg spanyolul tanulok, és elég sokfelé tanultam a nyelveket, iskolában, nyelviskolában, sokféle magántanárnál és MINDnél a nyelvtannal kezdtük...

Mi értelme van annak, ha tudsz 1-2ezer szót, de annyit nem tudsz mondani, hogy elmentem a boltba kenyeret venni vagy akármi...

Ha megtanulod a sima jelent, sima múltat, sima jövőt, pl. I work, i worked, i will work, máris tudod az igeidők alapját és még két szót is megtanultál...


A nyelvtant úgyis mindenhol a legegyszerűbb, leggyakoribb szavakkal mondják el a példamondatokban, ezért sokkal egyszerűbb úgy...


németet is úgy kezdtem, hogy felírta a tanárom, hogy der, die, das, die, den, dem, des stb.stb. a névelők táblázatás, aztán a személyes névmásokat, és így megtanultam a nyelvtan alapját + a legalapvetőbb szavakat.

Aztán jött az igeragozás, azt is persze a legegyszerűbb szavakon keresztül tanultam. machen, trinken, essen, brauchen stb.

aztán olyan egyszerű példamondatokat írt, hogy szükségem van egy labdára. ittam vizet. stb. és ha nem tudom az olyan egyszerű szvakat, hogy labda és víz, hát akkor kinézem a szótárból. de ha nem tudom, hogy van németül a múlt idő vagy a passzív vagy akármi, azt nem lehet olyan egyszerűen kinézni egy szótárból, mint egy átlag szót...

2011. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!