Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2011-ben sikeresen államvizsgá...

2011-ben sikeresen államvizsgáztam diplomás ápoló képzésből. Rám is vonatkozik, hogy nyelvvizsga nélkül megkaphatom a diplomát, vagy csak azokra, akik 2012-től kezdik meg a főiskolai tanulmányaikat?

Figyelt kérdés
A diplomám a rektorok döntésén múlik, hogy engedélyezik-e a nyelvvizsg nélküli diploma kiadást.A levelezősök munka és család mellett járnak főiskolára, ők miért nem érdemlik meg a diplomát nyelvvizsga nélkül?át.
2011. dec. 20. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt végezted?

[link]


Hát ehhez kell C közép. Egyébként pedig már évek óta nem adnak ki oklevelet nyelvvizsga nélkül. (Max ha mentességed van. Vagy 40 év felett vagy.)

2011. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rektori döntés alapján lesz a dolog. Szerintem még sehol sem döntöttek.


Másrészt azonban miért érdemelnék meg jobban a levelezősök a diplomát nyelvvizsga nélkül mint bárki más? Nem ugyanazt a végzettséget kapják? Nem ugyanazt a diplomát? Akkor miért is kellene velük kivételt tenni?

2011. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez milyen már! Igazi magyar megoldás. Az amúgy is a bányászbéke segge alatt lévő felsőoktatás színvonalát még lejjebb nyomják.

Kérdezem én, hogy mikor jelentkeztél az adott szakra, tudtad, hogy nyelvvizsga kell hozzá?

Igen!

Mégis vállaltad, hogy belekezdesz és csinálod?

Igen!

Akkor meg most miért nyafogsz? Hallgatók ezrei tanulnak levelezőn. Hallgatók ezrei, tanulnak nyelvet munka mellett. Ha pedig valóban nincs annyi időd, hogy nyelvet tanulj akkor miért szeretnél olyan végzettséget aminek nyelvvizsga a feltétele.

Sok mindnet szeretnék én is, de belátom vannak határaim is. Én is szerettem volna elmenni levelezőn, munka mellett PhD-zni, de beláttam, hogy nem tudnám a kutatást és munkát együtt csinálni ezért a megélhetés mellett döntöttem, a tudomány helyett.

(És ez most nem csak rád vonatkozik, hanem mindenkire aki, most ebben az amnesztiában reménykedik.)


A másik. Mi van azokkal akik rendesen megcsinálták a nyelvvizsgát és meg is kaptát ugyanazt a diplomát. X-nek kellett nyelvvizsga ugyanahhoz a diplomához, Y-nak nem. X törte magát, tanulta a nyelvet, fizetett a tanárnak, vizsga központnak. Y-nem.

És mégis ugyanolyan diplomája lesz.


Végezetül. Az aki az EUban, 2011-ben (2012-ben lassan), nem tud egy idegen nyelvet középfokon, az nem érdemli meg, hogy felsőfokú végzettsége legyen. Persze könnyebb egy magyar nyelven írt könyvet megtanulni (kipuskázni), de egy nyelvet is meg lehet tanulni fél év alatt.

2011. dec. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Röviden és velősen: NEM

Tegnap (dec 23) elfogadták az új felsőoktatási törvényt. Abba nem került be az amnesztia.

De bekerült némi könnyítés.


"A törvény alapján a bizonyítvány megszerzéséhez előírt általános nyelvvizsga-követelmény teljesítése helyett adott esetben a hallgatóknak a felsőoktatási intézmény által szervezett külön nyelvi vizsgát kell tenniük. Ez a rendelkezés azoknál alkalmazható utoljára, akik a 2012/2013-as tanévben tesznek záróvizsgát."

Ez nem autómatizmus. (Az egyetem dönt, hogy vagy csinál ilyen tanfolyamot és vizsgát vagy pedig továbbra is kéri a nyelvvizsgát.)

2011. dec. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aha, akkor csinálnak egy kamu nyelvvizsgát pínzért, és akinek bent rohad már jó ideje az így megveheti...


A 40 év felettiek mégis miért kaptak eddig is mentességet? Ez az igazi ki.aszás a fiatalokkal.

2011. dec. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csinálj angolból emelt érettségid (úgy is

hozzájuthatsz k.fokú ny.vizsgával egyenértékű

doksihoz)

2016. szept. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!