Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok ajánlani vmi jó...

Tudnátok ajánlani vmi jó angol nyelvtanulási módszert?

Figyelt kérdés

Az a baj h nem tudok beszélni de viszont a nyevtani része meg megy és nem tudom h mit csinálok rosszul.Mondjunk van mikor a mondatot se tudom összerakni jól.:S

Tudnátok ajánlani vmi jó módszert vagy vmi jó oldalt esteleg?(2,5 éve tanulok angolt most kezdtem gimibe)17/l


2011. dec. 28. 22:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én az angol dalszövegeket tudnám neked ajánlani. Lépései:


1, Nyitott füllel jársz, hallgatod a rádiókat, tv-ket, megszereted az angol számokat. :)


2, Utána nézel neten, hallgatod.


3, Megnézed a dalszövegét.


4, Próbáld magadnak lefordítani.


5, Utána nézel a hivatalos fordításnak.


6, Megtanulod a szöveget, és teljes torokból énekled. ;)


Nekem nagyon sokat segített az angolban:

*kiejtés

*hallás utáni megértés (lassabb számok esetében, de ott sem 100%-ig)

*kifejezéseket tanultam meg

*szavakat -||-

*(no meg persze én énekelni is szeretek)


www.zeneszöveg.hu

Itt egy jó kis dalszöveges oldal. Csak regisztrálnod kell (gyors, ingyenes, sikeres) aztán a kereső alatt kipipálnod a külföldi előadókat, aztán utána tudsz nézni a szövegeknek. Ha szerencséd van, mellette ott lesz a tükörfordítása is. De nem minden szöveg van lefordítva.



Sok sikert Neked!

2011. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat

igazából szinte csak angol zenéket hallgatok meg szoktam is használni a zeneszoveg.hu-t de akkor kiprobálom amiket irtál:)

2011. dec. 28. 22:57
 3/14 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam és sajnos általános jelenség a magyar oktatásban, az hogy elvileg tud valaki idegen nyelvet csak megszólalni nem tud.

A legjobb orvosság rá, ha kikerülsz a nyelvi környezetben, ahol senki nem beszél magyarul, de ott is kell 2-3 nap amíg beindul a dolog. Ha van rá pénzed akkor vannak néhány hetes-hónapos nyelv iskolák Angliában és Ausztráliában, azt tökéletes erre a célra.

2011. dec. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk a dalszöveg tippet hülyeségnek tartom.

A dalszöveg néha nehezen érthető és sokszor a rím miatt a mondat képzés se megfelelő.

2011. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

www.5percangol.hu


Előfizettem az újságra, és a napi hírleveleik is nagyon jók.

2011. dec. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ti a nyelvtani részt h tanultátok meg?néha vannak gondok avval is nem vagyok egy nagy nyelvész
2011. dec. 28. 23:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Alap szintet könyvből, a haladó szinthez pedig kell az élő nyelves gyakorlat.


Az is egy jó tanulási módszer ha un. könnyített olvasmányokat olvasol, mint a oxford bookworms, ami nem is drága: [link]

Ezek híres regények egyszerűsített szöveggel.


De az élő nyelvi gyakoroltat persze nem pótolható.

2011. dec. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az angol tanárom kizárólag angolul beszél az órán, semmit nem hajlandó magyarul megérteni, mondani. Állandóan angolul gondolkodom az óra előtt, az óra után, a trolin is múltkor angolul válaszoltam véletlenül a magyar kérdésre.

Mondom, ahogy tudom, ha hibázom, nem baj, neki kell ugranom a megfogalmazásnak másképp, vagy segít, utána angolul elmagyarázza a nyelvtant, nagyon-nagyon lefáradok, de rendkívül hatékony. Nekem.

2011. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nálunk is órán angolul beszél csak az a baj h van mikor nem értem meg mit mond aztán utána elmondja magyarul is.Nekem is vhogy angolul kéne gondolkodnom lehet h az lenne a jó.
2011. dec. 29. 17:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérd meg, hogy kizárólag angolul beszéljetek.

Mindent.

Nekem összeállított egy "túlélőkészletet", x mondat angolul, csak ezeket használhatom, ha kérdezni szeretnék, mert nem megy valami. Magyarul egy szót se szólhatok.

2011. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!