Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék ha leghaték...

Hogyan tanulhatnék ha leghatékonyabban, legkönnyebben, leggyorsabban az emelt szintű angol érettségire?

Figyelt kérdés
Elsőre szeretnék emelt szintűt. Májusban lesz ugye, őő az angol tanárom adott egy feladat sort, azt 60%osra csináltam, de nekem 80%ra kellene. Segítsetek hogy tanulhatnék a legjobban rá? (mellesleg anélkül hogy tanárhoz kellene járnom.. vagy az szükséges mindenféleképp??) köszi a válaszokat
2011. dec. 30. 23:50
 1/4 anonim válasza:
Hát én annyit tudok mondani hogy a leghatékonyabb az ha egy angol anyanyelvű tanártól tanulsz.
2011. dec. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szerencsétől is függ, sosem tudhatod elég jól, pont ezért "tanulni" sem lehet annyira, inkább gyakorolni folyamatosan, az már olyasmi, mint a tanulás. Filmek, sorozatok, könyvek, cikkek, dalszöveget, valamint a feladatsorok ugye.
2011. dec. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is emelteztem anno, szóval lehet tudok segíteni :) először is mindegyik feladatot csináld végig, akár többször is! Amikor már másodszorra csinálod, akkor szótárazz is és a szavakat tanuld meg. Nézz körül könyvtárban, esetleg tanárodtól kérd el (ha van neki, az enyémnek volt és ő automatikusan odaadta) egy ilyen szóbeli vizsgára felkészítő könyv, azt hiszem vmi ilyesmi a címe, hogy Érettségi képernyőn vagy mi. DVD is van hozzá, megnézheted milyen egy ilyen szóbeli vizsga, megcsinálhatod a feladatokat, kijavítja a gyakori hibákat stb.


Plusz szókincs, szókincs, szókincs! Nekem az OXFORD Exam Excellence című könyv vált be. Kicsit drága, de típus feladatok vannak benne témánként, a témákhoz szójegyzet, bemutatja, hogy hogyan kell jól levelet írni és mik a legfontosabb kifejezések, amit használni kell, illetve a szóbeli vizsgára is segít, hogy mire hogyan kell reagálni meg hasonlók.

2011. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oo nagyon köszönöm szépen a segítséget!
2012. jan. 2. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!