Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy építsem fel az angol...

Hogy építsem fel az angol tanulást? Nyelvtant milyen sorrendben tanuljam, mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

Rég tervezem, hogy rendesen neki fekszem az angol tanulásnak. Rengeteg internetes anyagot átfutottam, de mindegyik máshogy építi fel a nyelvtant (valamelyik rögtön az igeidőkkel kezd, valaki létige).

Suliba tanulom, de ott így soha nem fogok megtanulni.


Először a nyelvtant akarom teljesen az elejétől. Hogy építsem fel, melyik nyelvtani résszel kezdjem, és hogy tovább? Tanárhoz sajnos most nincs lehetőségem menni, anyagiak miatt.

Mennyi idő alatt tudom átvenni a nyelvtant, ha napi 2 órát rászánok, középszintű nyelvvizsgára szeretnék menni július végén. Sikerülhet addigra?

Nyelvtan tanaulás mellett angol filmeket, ill. angol hanganyagokat hallgatok, hogy szokjam a nyelvet és amint lesz egy stabil alap akkor interneten tudok majd külföldiekkel is beszélgetni (vannak ismerősök).


Kérlek ne azzal gyertek, hogy könyvet vegyek meg ilyenek. Interneten is rengeteg anyag van, csak nem tudom melyik részével kezdjem ezért kellene leírni, hogy milyen sorrendben vegyem át a nyelvtani részeket.

Előre is köszi a válaszokat!


2012. jan. 1. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig én is pont azzal akartam kezdeni, hogy könyv. Dohár Péter kis angol nyelvtan c. könyv elégég jó.

Ezt nem muszáj megvenni meg van e-bookban. Angol tanár szerint is nagyon jó. Más tanárok is ezt szokták használni.


Letöltöttem, de szerintem voltak benne hibák. Bár megvan könyv formában is. (kézzelfoghatóban)



ftp://193.224.129.229/Upload/Blackbird/Dohar.Peter.Kis.angol.nyeltvan/Dohar.Peter.Kis.angol.nyeltvan.pdf

2012. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rosetta Stone program.

Teljesen az alapoktól a középfokig, ha becsületesen átveszed. Én ugyanezzel + filmekkel készülök középfokú nyelvvizsgára, másik nyelvből.


Netről is leszedhető. :)

2012. jan. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
[link] itt le lehet tölteni
2012. jan. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nyelvtant milyen sorrendben tanuljam, mivel kezdjem?"


A fonológiával kell kezdeni, még akkor is, ha ez roppant elvontnak és unalmasnak tűnik.


"valamelyik rögtön az igeidőkkel kezd, valaki létige"


A könnyebb dolgokkal kezdeni? Ez olyasmi, mint amikor a kisgyerek leeszi a tortaszeletről a meggyet meg a tejszínhabot? :)))


Célszerű egy alapszókincset (1-2 ezer szó a legalapvetőbbektből) összegyűjteni, hogy később a nyelvtant könnyebben tudd tanulni. Nem lehet egyből a nyelvtannal kezdeni, mert akkor a példamondatok nem lesznek világosak. Tehát minimális nyelvtannal és egy alapszókinccsel kell kezdeni (de mindenekelőtt a kiejtéssel), és utána jöhet a nyelvtan. Ezután pedig a szókincsbővítés a végtelenségig.


"Mennyi idő alatt tudom átvenni a nyelvtant, ha napi 2 órát rászánok"


Több értelme lenne napi 1 órán át szókincset fejleszteni és a másik órában a nyelvtant tanulni. Hogy mennyire érted a nyelvtant, az attól függ, hogy érted-e a nyelvtani alapfogalmakat. Tehát hogy mi egy jelzői mellékmondat, vagy mi a befejezett jelenidő, vagy mi egy zárt szótag. Ebben segít, ha már más idegen nyelvet is tanultál. Amúgy 200 nap alatt napi 2 óra tanulás összesen 400 óra, amivel átlagos képességű ember nem jut el középfokú szintre.


A filmnézés és hanganyaghallgatás fontos, mert fejleszti a beszédértést, de a magnóhallgatásos feladat mindössze egy a nyelvvizsgák sokféle feladata közül.


"Kérlek ne azzal gyertek, hogy könyvet vegyek meg ilyenek"


Ha tényleg nincs egy fityinged se, akkor is kivehetsz könyvtárból egy középiskolás nyelvtankönyvet, ami nagyon logikusan felépíti az anyagot.

2012. jan. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!