Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarul, hogy hangzik: This...

Magyarul, hogy hangzik: This patterning is found in 800-year-old Islamic tiling and described in the mathematical sets of English mathematician Roger Penrose, but was thought to be forbidden in matter?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jo.
2012. jan. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

bocsanat, felre olvastam, azt hittem arra voltal kivancsi, hogy helyes-e a mondat angolul :D


Valahogy igy:

Ezt a mintat megtalalhatjuk a 800eves iszlam csempeken es errol az angol matematikus Roger Penrose beszamolt, de tiltott anyagnak szamit... bocs ez igy eleg durva, de korulbelul a lenyeg benne van :(

2012. jan. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ez a mintázat megtalálható 800 éves iszlám csempedíszítéseken, és ezt (a mintázatot) az angol matematikus Roger Penrose matematikai halmazokkal írta le, de úgy vélték hogy ez (a mintázat) anyagi formában nem megengedett."

Az utolsó tagmondat nem teljesen világos. De szerintem arra utal, hogy a szóbanforgó mintázatról úgy gondolták korábban hogy ilyen mintázat semmiylen anyag szerkezetében nem fordulhat elő.

2012. jan. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!