Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni 1 év alatt...

Meg lehet tanulni 1 év alatt spanyol annnyira, hogy ötös középfokú érettségit írjak belőle?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, de nem megyek idén egyetemre. Arra gondoltam, nyáron elkezdenék spanyolt tanulni, majd utána júniusban letenném a középfokú érettsgit -> jelentkeznék spanyol szakra egyetemre.


(tudom, hogy itthon emelt szintű spanyollal lehet csak spanyol szakra menni, de külföldre megyek és ott nem kell)


szóval szerintetek 10 hónap intenzív spanyolozással meglehetne csinálni.. ? elkezdeném most azonnal, csakhát idén érettségizek és nem tudom mennyit tudnék most tanulni.. itt van a nyakamon 3 másik tárgy.. szóval legelőbb júniusban kezdeném.


2012. jan. 7. 13:42
 1/4 webnyelv ***** válasza:
Igen, lehetséges. Persze függ több tényezőtől, pl. szorgalom, kitartás, érdeklődés, nyelvérzés. Ha elszánt vagy és érdekel, miért ne menne?
2012. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nyelvérzék az van, kitartás is, mivel érdekel a nyelv meg már régóta elakarom kezdeni csak 2 nyelvet tanultam végig gimibe, így időm egy harmadikra már igazán nem volt.. :D csak azon aggódom, hogy lehet egyáltalán érettségizni csak úgy belőle? nincs valami ilyen törvény, hogy valamennyi ideig tanulni kell suliba a nyelvet.. ? vagy be kell iratkoznom vendégtanulóként egy iskolába ahol spanyolt tanítanak?
2012. jan. 7. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Középfokú maximum nyelvvizsga lehet, az érettségi középszintű
2012. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem abból a nyelvből mész érettségire, amit

tanultál a suliban?

2016. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!