Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » I missing you. Helyes angolul?...

I missing you. Helyes angolul? Mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
I miss you. Így helyes és azt jelenti, h hiányzol.
2012. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem.


"I am missing you." viszont félig, leginkább "I miss you." a heyles.


Azt jelenti "Hiányzol (nekem).". Az első verzió inkább a pillanatra, míg a második a helyzetre vonatkozik, de alapvetően szoros nyelvtani szabályok szerint az első nem is helyes.

2012. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Másodiknak félig van igaza, valóban az I miss you-t fogadják el általában, azonban az I am missing-et is használják habár másik szituációban (pl. találkozónál vagy akár tanórán "who is missing?" - "ki hiányzik?")
2012. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, csak az a kis probléma, hogy az a "miss" INTRANZITÍV.


Tranzitív alakban alapvetően nem állhatna Progressive-ben, de sok anyanyelvű, úgy gondolja, hogy bizonyos esetben elfogadható és, hogy ez a szabály, olyan szabály, amit figyelmen lehet hagyni, ha a helyzet megindokolja.

2012. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Najó, hülyeséget mondtam most...


Szóval, igen, más szövegkörnyezetben állhat progressive-ben, de itt nem.

2012. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
^Igen, ezt már elmondták előtted páran.
2012. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A jó páran alatt egy valakit és kit értesz...?


Mivel csak én és egy valaki más mondta ezt. (Egyszer én mondtam, majd hülyeséget mondtam, majd kijavítottam)

2012. jan. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy szám címe ez amúgy.
2012. jan. 10. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!