Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Iszonyatosan izgulok már most...

Iszonyatosan izgulok már most a nyelvvizsgám miatt, ami 22-én lesz, mivel nyugtassam le magam?

Figyelt kérdés
Középfokúra megyek angolból, Telcnél. Nagyon félek, főként a szóbelitől, mert soha nem tudtam normálisan beszélni, mindig zavarban voltam, elvörösödtem. Félek hogy leblokkolok, vagy esetleg nem fogom érteni a páromat (pl olyan szavakat használ amit én még életemben nem hallottam). Egyszóval, nagyon parázok már most :S
2012. jan. 10. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ó nyugi. :) Én meg március 3.-án megyek szintén Telc-re felsőfokúra, hidd el én is félek. Viszont azzal nyugtatom magam, hogy nem lesz semmi gond. Te is: ne aggódj, inkább ismételj, gyakorolj, mert írásbelin könnyebben le lehet csúszni, mint szóbelin. Esetleg olvass valamit a Yahoo-n, hogy addigis bővítsd a szókincsedet. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, esetleg némi csokit is. Az megnyugtat. :) Sok sikert a vizsgához! :)
2012. jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ó, telcesen feleslegesen izgulsz. Szóbelin átmész simán, abból nem nagyon húznak meg senkit.

Írásbeli picit nehezebb, de én két havi intenzív tanfolyam után elsőre letettem, elég jól. Előtte egy szót nem tanultam angolul. Szal én így ki nem merném jelenteni, hogy tudok angolul, de nyelvvizsgám van, felvételihez kellett...

2012. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Na előző, látom megint valami hülye tévedt ide. Amúgy az elsőnek igaza van, ha félsz, akkor könnyebben leblokkolsz.
2012. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
TELC szóbelitől tényleg nem kell félni. Én nagyon izgulós vagyok, utálok magyarok előtt idegen nyelven beszélni, és németen pl volt egy feladat, amit én sem értettem, meg a párom se, össze-vissza beszéltünk, és átengedtek simán. Meg előtte gyorsan letisztáztuk a helyzetet, hogy ki mennyire van képben a nyelvvel, mióta tanulja, stb. Eddig mindhárom vizsgámon olyan embert fogtam ki, akivel segíteni próbáltuk egymást.
2012. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy angolt nem tanultam korábban. A másik két nyelv, amit tanultam, azokból akkor nem volt már olyan nyelvvizsgaidőpont, hogy meg lett volna az eredmény. Annyira nem vagyok hülye nyelvekből, mert a másik kettőből azóta felsőfokúm van :)
2012. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell izgulni Telc szóbelije tényleg nagyon könnyű, szinte mindenkit átengednek. Én novemberben voltam németen, baromira izgultam, a szóbelin össze-vissza gagyogtam, nem fejeztem be rendesen a mondatokat, nyelvtanilag is katasztrófa volt az egész és 90 % fölött teljesítettem pusztán azért, mert felsőfokú szintű kötőszavakat, bemagolt mondatokat, véleménykifejező mondatokat, stb használtam, ezeket neked is tudom ajánlani.
2012. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

22.én? És már parázol?? :D

Okos vagy te, nem lesz gond. :D Mindenki fél nyelvvizsga előtt. Normális. De aki addig csinált ilyen próba cuccokat, és azok mentek, annak nem lesz gondja. Amúgy is, ez csak középfok. Tuti menni fog.

Amúgy nem árt ezt a parázást megzabolázni. Egy idő után kifejezetten hátrányod lesz belőle. Egyetemista vagyok, holnap vizsgázom, és kit érdekel? :D Tanultam rá amennyit tanultam, az idegeskedés meg nem segít.

2012. jan. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Theia, tudnál írni pár ilyen felsőfokút? Nekem van 2 oldal ilyen kötőszó, kíváncsi vagyok hogy felsőfokú e:)

2012. jan. 11. 08:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Én németen voltam, szóval ezeknek nem hiszem hogy hasznát vennéd angolból :)
2012. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!