Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsgán ki milyen...

ECL nyelvvizsgán ki milyen képet és témát kapott?

Figyelt kérdés

Áprilisban ECL felsőfokút akarok tenni . Kinek mi volt a témája és a képe?

Listenig nehéz volt? Mert 2 ECL-es gyakorló könyv is van. Az újabban tök könnyűek, kb mindet 1 max 2 hibával oldom meg.

De van egy régebbi gyakorló könyve is és abban nagyon nehezek vannak. Alig tudom őket megcsinálni.

Te miből készültetek rá?


2012. jan. 10. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia :) pont ECL, pont felsőfok, pont angol :)

Lássuk csak, szóbelin volt először is egy olyan téma, hogy annyit mondott a vizsgáztató : weather és beszéljünk róla. Itt kitértünk a climate changingre, de egyáltalán nem volt nehéz. Kérdezett egyet-kettőt, pl tudnánk e egy nem napos helyen élni. A kép pedig a kultúráról, szórakozásról szólt. Volt egy idősebb úr könyvek sokaságában, meg kisgyerekek kórusban. Ez is egyszerű volt, itt én arról beszéltem, hogy manapság mennyire keveset olvasnak az emberek és vajon miért.


A listening nem volt könnyű, nekem pont 60 %-os lett, szóval szerencsém volt (bár ronthattam volna még, meg a szóbelim viszont 76 %-os lett és a kettőnek együtt kell 60-nak lennie)


ECL-es könyvekből az összeset szerezd be és mindegyik feladatot többször csináld végig! Az a legbiztosabb. Plusz az sem árt, ha bizonyos témákból írsz fogalmazásokat, amelyekről mondjuk nem tudnál annyit beszélni. Én pl írtam a globalizációról, halálbüntetésről.

Nálam nagyon humánusak voltak a vizsgáztatók, kedvesek voltak, jó kiejtéssel és nem szívattak. Ellenben több helyről hallottam, hogy másnál éppen az ellenkezője volt. Unokatesómnak is csak 4. alkalomra sikerült a vizsga, mert szívatták. Tehát gatyát felkötni és a legrosszabbra számítani, akkor nem érhet meglepetés!

(egyébként inkább a writing volt k*rva nehéz és nem a listening. Ugyanis olyan dolgokról kellett írni, mint a plágium illetve a testvérvárosok kapcsolatai. Jól el is b*sztam, de hála Istennek még így is meglett)

2012. jan. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is most voltam ECL felsőfokún.

A szóbelin a téme az állatok jogai volt. (pl. állatkísérletek, állatkert, cirkusz, vegetáriánusok, állatbőrből készült ruhák)

A kép pedig média (internet, tv, újságok)


A listening nehéz volt, könnyebbre számítottam, eléggé el is voltam keseredve. 65% lett csak.


A writing szerintem annyira azért nem volt szörnyű, ahogy az első válaszadó írta.


A szövegértés első feladata nagyon egyszerű volt, a második feladatnál azért akadtak gondjaim.

2012. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!