Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt jó németes aki segíten...

Van itt jó németes aki segítene pár mondatot lefordítani?

Figyelt kérdés

(téma: A családod)

Kezdő német szókinccsel kérném.


"Egy csonka család tagja vagyok.Szüleim elváltak.Gyónon egy házban élek anyukámmal és testvéreimmel. 5fiú és 1 lánytestvérem van.Apám sofőr,anyukám irodai asszisztens.Ők 41 évesek.Nagyszüleim messze laknak.Egyik része Pesten, a másik része pedig vidéken.Volt egy kutyánk és egy papagájunk.Jelenleg 2 macskánk van,Rémusz és Morgan.Nagyon jól érzik magukat a mi családunkban."



Valami amit máshogy jelölnél csak rajta.Majdnem a fele hazugság.Remélem tudtok segíteni.Előre is köszi!


2012. jan. 15. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
"Ein Ein-Eltern-Familien leben in einem Haus vagyok.Szüleim elváltak.Gyónon anyukámmal und Brüder. 5fiú van.Apám Fahrer und eine Schwester, meine Mutter im Büro asszisztens.Ők 41 évesek.Nagyszüleim weit laknak.Egyik Teil von Budapest, der andere Teil ist vidéken.Volt papagájunk.Jelenleg einen Hund und zwei Katzen sind Rémusz Morgan.Nagyon und sich wohl fühlen in unserer Familie. "
2012. jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

1.

Te instenbarma, mindenki tudja használni a google fordítót...

2012. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Ich stamme aus einer Einelternfamilie. Meine Eltern sind geschieden. Ich wohne in einem Einfamilienhaus in Gyón mit meiner Mutter und meinen Geschwister. Ich habe fünf Brüder und eine Schwester. Mein Vater ist Fahrer von Beruf, meine Mutter arbeitet als Sekretärin. Beide sind 41 Jahre alt. Meine Großeltern wohnen weit von uns: in Budapest und aufs Land. Wir hatten einen Hund und einen Papagei. Jetzt haben wir zwei Katzen: Remus und Morgan. Es geht sehr gut ihnen in unserer Familie.
2012. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon köszönöm! Szép munka!
2012. jan. 15. 17:53
 5/7 ildike84 válasza:
0%
Az hogy a másikat leszólod,mindent elárul a jellemedről.A kérdező azért tett fel kérdést mert nem tudja, és várja a válaszokat attól aki tudja.A google fordítóval én már próbáltam fordítani, de ha vki nem tudja az adott nyelvet rendesen,akkor nem lesz helyes a fordítás.Szavak fordítására alkalmas de mondatokéra nem.
2012. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4.

Ha ezt nekem mondtad, akkor szólok, hogy az ELSŐ VÁLASZOLÓNAK mondtam...

2012. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ich stamme aus einer Einelternfamilie.

-----------

"Einelternfamilie"...ilyen szó nincs a németben. Vannak szavak, amik csak egyesszámban léteznek, és vannak szavak amik CSAK többesszámban! Ilyen szó az "Eltern". A helyes szó itt:"alleinerziehend"

Ich lebe in einer alleinerziehenden Familie. Meine Eltern sind geschieden. Ich wohne in Gyon mit meiner Mutter und Geschwistern. Ich habe fünf Brüder und eine Schwester. Mein Vater ist Kraftfahrer, meine Mutter Büroassistentin. Sie sind 41 Jahre alt. Meine Großeltern wohnen weit weg.

Die eine in Pest, die andere auf dem Lande. Wir hatten einen Hund und einen Papagai. Zur Zeit haben wir 2 Katzen, Remus und Morgan. Sie fühlen sich sehr wohl in unserer Familie.


MfG:László

2012. jún. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!