Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rigó utcai angol alapfokú...

Rigó utcai angol alapfokú nyelvvizsga mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

A szóbelim már megvan, az írásbeli érdekelne.

A nyelvtant tudom, meg van még másfél hónapom a vizsgáig. Segít egy tanár is felkészülni. Szerintetek nehéz? Vagy elég ennyi idő? Milyen a tapasztalataitok vannak?


Elég az alap a diplomámhoz.


2012. jan. 20. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom neked mi a nehéz, szerintem borzasztó könnyű. Ám az lehet, hogy a diplomádhoz elég az alap, de az életben semmire se elég.
2012. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez most csak a diplomámhoz kell. Mert csak azzal tudnék kimenni külföldre. Aztán majd ott megtanulok rendesen.

A beszéd megy, de a nyelvtan...félek nagyon. Van valami jó tanácsod, vagy tipped esetleg?

2012. jan. 20. 13:24
 3/11 anonim ***** válasza:
A Dohár-féle Kis angol nyelvtan nagyon érthetően, egyszerűen, sok példamondattal magyarázza a nyelvtant, alapfokra bőven elég, sőt.
2012. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 20. 13:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Én közel 10 éve tettem le (német) az általános iskola végén, annyira nem voltam jó németes, de sikerült. Fél évet készültünk rá heti 1x, plusz sok-sok mintafeladatot kaptunk házinak. Ha különtanárral készülsz, tuti sikerülni fog, alapfokon nem magas a követelmény.

Milyen diplomát teszel, amihez elég 1 alap??? Úgy tudom, középfok a minimum.. ?

2012. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
levelezőn végeztem a SZIEn még 2009ben. Akkor még elég volt az alap :)
2012. jan. 20. 14:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Jah értem.. De az új törvény értelmében nem kapod meg nyelvvizsga nélkül, egyetemi nyelvi vizsgával?

Origóból a legkönnyebb a szóbeli, az írásbeli már kicsit nehezebb, rámegy a nyelvtanra, kivételekre, furcsaságokra, de persze nem alapszinten. Ha rendesen készültél, tudsz beszélni, megy a nyelvtan, az írás, fordítás, érted a magnód, semmi meglepi nem érhet.

Nem gondolkodtál inkább egy középfokon, az még ér is valamit :P ECL, TELC nem vészes

2012. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Elvileg egy törvény nem lehet visszamenő hatályú, nem? A tanulmányin végülis azt mondták, hogy elég az alapfokú, mindegy melyik. Szóbelim már megvan, a beszéddel nincs gond (szerintem ott a középfok is menne :D)

Írásbelin ahogy néztem nincs magnóhallgatás, csak 3feladat. A nyelvtanra most nagyon rákészülök (abban nem vagyok valami jó) Próbálok kifejezéseket is megtanulni, amit a levélben "elsüthetnék" :)

Köszi a bíztatást!

A Dohár féle könyvet letöltöttem a neten, tényleg jó.

2012. jan. 23. 11:56
 9/11 anonim válasza:
14 éves vagyok , és 84 %-kal simán átmentem. :D Egy jó szótárt ha viszel magaddal sikerül szerintem.
2012. nov. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 amarill ***** válasza:

Sok sikert

Menni fog

2013. febr. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!