Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes lenne nekiállni kínai...

Érdemes lenne nekiállni kínai (mandarin) nyelvtanulásnak?

Figyelt kérdés

Sokan mondogatják, hogy ez lehet a jövő kulcsa.

Én mérnöknek tanulok, energetikával szeretnék foglalkozni, ha végzek.

Elég sok cég áll kapcsolatban kínai megrendelőkkel ebben a szektorban is, úgyhogy gondoltam rá, megérné elkezdeni. Viszont az is felmerült bennem, hogy az ilyen megrendeléseket és terveket angolul is ledumálják, akkor viszont annyira nem is érné meg, mert azért egy európai számára nem lehet túl egyszerű kínait tanulni.


2012. jan. 28. 23:37
 1/3 anonim válasza:
IGEN IGEN IGEN
2012. jan. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd, én egy mérnöki szak mellett biztos nem állnék neki. Ha komolyan csinálod, akkor gondolom ez is leköti majdnem minden idődet, és emellett még nekiállni kínait tanulni az valami emberfeletti lehet. Amúgy az egyik cégnél, ahol régebben dolgoztam ott voltak kínai megrendelők. De úgy működött a dolog, hogy a kínaiaknak voltak olyan kapcsolattartói, akikkel bármit meg lehetett beszélni angolul. Húzósabb megrendelések idején pedig felvett a mi cégünk alkalmi munkára itt élő kínaiakat vagy kínai szakos bölcsészeket, aki fordítottak nekünk.

Szóval csak abban az esetben vágj bele, ha oda szeretnél kimenni, vagy nagyon érdekel maga az ország, és hobbiként csinálnád.

De amit leírtál, csak azért ne kezdd el szerintem.

2012. jan. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem érdemes.


(Az érdemes azt jelenti, hogy a várható haszon meghaladja a költségeket, éspedig nagyobb mértékben, mintha valami más befektetést csináltál volna.)


"Sokan mondogatják, hogy ez lehet a jövő kulcsa."


Olyanok mondogatják, akiknek fogalmuk sincs a világgazdaságról.


"energetikával szeretnék foglalkozni, ha végzek"


Akkor a német és az orosz a nyerő, persze az angol mellett.


"Elég sok cég áll kapcsolatban kínai megrendelőkkel ebben a szektorban is"


A külföldi kapcsolatokat ápoló kínai cégeknél természetesen mindig lesz ember, aki tud angolul. Nem hülyék a kínaiak, hogy az angoltudás hiánya miatt maradjanak le egy üzletről.


Kínában pontosan tudja mindenki, hogy az angol "a jövő kulcsa", és pontosan ezért a kínai még akkor sem lenne az, ha Kína sokkal erősebb lenne, mint amilyen a valóságban.


Kínait annak érdemes tanulnia, akit kifejezetten a kínai nyelv érdekel, vagy 2-3 másik ázsiai nyelven is tud, és tolmácsként akar dolgozni.

2012. jan. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!