Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy leendő gyógyszerésznek...

Egy leendő gyógyszerésznek milyen nyelvet érdemes tanulni? Tehát melyik országokban keresik a legjobban a gyógyszerészeket?

Figyelt kérdés
A kérdés egyik fele ugyan nem ide tartozik de gondoltam azért leírom:) Köszi a válaszokat:)
2012. jan. 29. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahova érdemes egy magyar szakembernek kimenni, az Németország, Anglia. Ezeken a helyeken nagyon keresik az EÜ szakembereket, a gyógyszerész pedig csakúgy mint az orvos, ún. "healthcare professional". Úgyhogy angol/német, esetleg mindkettőt tanulhatod, amihez kedved van.
2012. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Angol és német.
2012. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Mostanában nagyon felkapták az orvosisokat Skandináviában mindenhol...Svéd és a norvég nyelv állítolag nem is sokkal nehezebb, mint egy angol v. német.(Személyes tapasztalatom evvel kapcsolatban nincs, csak hallottam fűtől-fától)
2012. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Angolt jelenleg is tanulok a suliban, a német viszont nagyon nem tetszik:S:S bár ha muszáj... Ausztria közelebb van és ott talán jobb is az élet , ott nem hiányszakma? Esetleg Kanadában? Az ország ami még eléggé vonz az Izland :D Bár az ottani munkaviszonyokról nem tudok semmit.Esetleg nem tudja valaki hogy ott milyen az egészségügy és mennyire lehet elhelyezkedni?:D
2012. jan. 29. 12:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Kanadában angol+francia kell. Rengeteg olyat találsz ott aki csak az egyiket beszéli.Izland-on, ha olyan sok munkalehetőség lenne, akkor tudnánk róla.Én Skandináviát tudom neked ajánlani ill. Angliát.(A németet énsem szeretem.)
2012. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kanada azért lenne jó mert mindkettő beszélem.Sőt inkább a francia részre mennék, mert jelen pillanatban franciául sokkal jobban tudok mint angolul.
2012. jan. 29. 12:39
 7/10 A kérdező kommentje:
Izlandról szerintem senki sem tud túl sok mindent :D Éppen ezért is tetszik mert Európában van de mégsem:D mármint Európához tartozik de mindentől távol van.
2012. jan. 29. 12:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor Kanada, ott még magyarokat is találsz...
2012. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jelenleg Norvégiába keresik a legtöbb gyógyszerészt, de itt a kiutaztatás előtt egy ingyenes intenzív nyelvtanfolyamot biztosítanak számodra, tehát szerintem a norvég nyelvtanulás kilőve :) Angolt és/vagy németet tanulj: Angliába, Németországba és Ausztriába is nagy a szakmánk iránt a kereslet. Ha esetleg itthon szeretnél elhelyezkedni (bár gondolom nem), akkor angolt és oroszt.


Azért ezzel kapcsolatban a pályaválasztás előtt egy dolgot gondolj át: a "röghöz kötéses" új felsőoktatási törvény értelmében a képzési idő kétszereséig itthon kell maradnod, ellenkező esetben vissza kell fizetned a képzés árát. Tehát ha mindent időre elvégzel, akkor tíz évig kell itthon maradnod, ellenkező esetben vissza kell - jelenlegi árfolyamon - 8 millió forintot.

2012. febr. 13. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már biztos nem aktuális, de Svájcot nem írta senki. Ott is van francia nyelvtetület, közelebb is van, ráadásul az ottani életszínvonal elég magas. Átszámítva több, mint egy milliót keres egy gyógyszerész. Egy kezdő, gondolom, 800e-1 millió körül.
2018. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!