Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez jó angolul: "He tells me I...

Ez jó angolul: "He tells me I must get a job soon"?

Figyelt kérdés
A tankönyv mindig múltidőbe teszi ezeket??
2012. jan. 29. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez jó, kérdés hogy mit akarsz mondani :)

Milyen múltidő? Hol? Itt nincs semmilyen múltidő.

2012. jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ebből indultam ki: "You must get a job soon."


A tankönyv megoldása: He told me I must get a job.

Itt nem értettem ezt a múlt időt, a fentit én találtam ki hogy kiderítsem jó e ez a jelenbe, és a könyv minek ír csak múltidejű példát?

2012. jan. 29. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha lefordítanád a mondatod...

He told me = azt MONDTA (múltidő!!!!) nekem, hogy hamarosan munkát kell szereznem. Így logikus. Magyarul se azt mondod, hogy Pistike azt mondja nekem, hamarosan munkát kell szereznem, hanem Pistike azt MONDTA, hogy...

2012. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

He tells me I must get a job soon. Jó, kb az a jelentése, hogy: "Azzal nyagat állandóan, hogy gyorsan szereznem kell egy új munkát"


A könyt viszont "Azt mondta, hogy gyorsan szereznem kell egy munkát" kérdezte.

2012. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tehát a mondat jelen időbe van. De az már eltelt, mégha 2-3 perccel is és múlt el, és múlt idő lett belőle; tehát ha idézem a csávót, akkor múltat kell mondani. Ha netán mégis erőltetem a jelent az elején, azzal teljesen megváltoztatom: "állandóan nyaggat még most is!" Apukám, mekkora királyok vagyunk, Raymond Murphy mehet nyugdíjba...
2012. jan. 29. 17:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Present Simple alapvetően sem azt fejezi ki, hogy valamit a jelenben csinálsz, hanem, hogy valamit szokásszerűen vagy általánoságban csinálsz.


Present Continuous, ha valamit ÉPP MOST mond.

2012. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De hát azt hogy "You must get a job soon." azt nem szokásszerűen mondja, hanem ez majdnem egy parancs...?
2012. jan. 29. 18:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Az már a segédige (must) miatt van.
2012. jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Azért használ múlt időt, mert ez "reported speech". Akkor használod, ha elmeséled amit egy másik személy mondott. Ilyenkor az alap mondatot mindig egy igeidővel hátrébb kell tenni.
2012. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
He told me I had to get a job.
2012. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!