Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek! Tudna. Valaki...

Németesek! Tudna. Valaki segíteni, eninen, welchen stb. témában?

Figyelt kérdés

kék Schritte könyv 3-as leckéból irunk tz-t, ezt a témát nem értem hogy mikor van ein, einen, eins, welche. Annyit toudok hogy függ attól hogy der die das-a milyen, meghogy valami vagy valamit tehát tárgyeset-e. Valaki elmagyarázná úgy hogy még én is megértsem?


Köszönöm szépen!


2012. jan. 29. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Megnézed hogy kell ragozni tárgyesetben, részes esetben, birtokos esetben a der, die, das névelőket, és ugyanaz lesz a végződése az 'ein'-nal kezdődőeknek is.
2012. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ez így nekem nem sokat segít, pontosan lenne jó megadni hogy mikor mit. Magyarul olyan van hogy pl. Nekem van egy autóm. Én is szeretnék egyet. Valami ilyesmi. Nem tok aludni így hogy jem tudom :(
2012. jan. 30. 00:54
 3/3 anonim válasza:

az autós példádra:

Er hat ein Auto. - Van egy autója.

Ich möchte auch eins. - Én is szeretnék egyet.


Tehát visszavonatkoztatsz az előző mondatra.

2012. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!