Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kivolt már ORIGO nyelvvizsgán...

Kivolt már ORIGO nyelvvizsgán angol/középfok/írásbeli?

Figyelt kérdés
Csak írásbeli megyek. Elég rá az idő, mit ajánlotok, miket nézzek át főként, mik azok amiket mindig beletesznek. Félek, h a sok szótározás miatt kicsúszok az időből.
2012. jan. 31. 22:19
 1/4 anonim válasza:

Én voltam, a fordításoknál az angolról magyarra könnyű volt, szövegértés is viszonylag, ami nehezebb az ugye a teszt az elején, meg a magyar-angol fordítás.. Ezeknél a legfontosabb a nyelvtan. Azt tanuld meg nagyon, és vetítsd ki.. mert direkt olyan mondatokat kell fordítani ami valamilyen módon egyik kivételhez, vagy szerkezethez köthető,még ha olyan is amit az angolok már nem is nagyon használnak... az elején a teszt meg ugye egyértelmű hogy nyelvtan... Levélírás meg a saját készségeden múlik.

Szóval nyelvtan, nyelvtan, nyelvtan..:) Na és igen, az angolról magyarra fordításnál nagyon ügyelned kell a megfogalmazásra, úgy kell írni mintha egy újságíró lennél.

2012. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 admiral12 válasza:
Igen, én is nemrég voltam, s tapasztaltam, hogy az angolról magyarra fordításnál nem szó szerinti fordítást szeretnének látni...Nekem a magyarról angolra sikerült a legjobban, pedig emiatt gondoltam, hogy nem megyek át a vizsgán...
2012. aug. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bizony a nyelvtan

(sok tesztet kell megoldani)

2013. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fordítás főleg nyelvtanilag

legyen jó (meg megértésileg)

2013. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!