Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki már túl van az ecl szóbeli...

Aki már túl van az ecl szóbelin, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Először is a bemutatkozásnál egymást kell kérdezgetni vagy külön-külön magunktól bemutatkozni?

Másrészt meg a második feladatnál, ahol egy állításról kell 'vitatkozni', mennyire kell oda-vissza működnie abeszédnek? Vagyis összefoglalva egymással foglalkozzunk, egymáshoz beszéljünk, mintha a vizsgáztatók ott se lennének? Aki már volt szóbelin, hogy csinálta?



2012. febr. 2. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Én még nem voltam, áprilisban megyek felső fokúra.

De az ECL-en nem kell egy állításról 'vitatkozni'.

Az első feladatban egy témáról kell beszélgetni. De nem kell, hogy különböző legyen a véleményetek.

A másodikban egy képről kell beszélned 3-4 percig. Itt csak te beszélsz, utána meg a másik pár, de ekkor már nem egymással.

2012. febr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért tettem idézőjelbe, mert én sem tartom teljes mértékben vitának.. De igenis valamilyen szinten 'vitázni' kell, nem a kisujjamból szoptam ki, a tesztkönyvet átlapoztam:) fontos-e, hogy a tanárok megszerettessék a diákokkal az adott tantárgyat; válasszunk egy találmányt, ami szerintünk a leginkább hatással van az emberek életére, érvelni kell mellette. plusz a tesztkönyv vége felé kb 10 oldalon keresztül részletezik a kül. kifejezéseket, amiket egy vita során használni kell az ich bin einverstandentől kezdve a du hast nicht rechten keresztül a nem tudom miig.

Köszi mindenesetre a választ, de inkább olyanoktól várnám, akik már voltak a szóbelin.

2012. febr. 2. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első az, hogy beszélgetni kell a másik vizsgázóval általános dolgokról, pl. hogy hínak?, mit tanulsz?, hol laksz? stb. Amikor elég megállítanak, és jön a következő feladat, ahol egy témáról kell beszélgetni, anno az utazásról, közlekedésről kellett beszélgetni, az úgy volt, hogy mondtál valami és kérdeztél egyet az is ilyen párbeszéd volt, nem az volt a lényeg, hogy legyőzd egy eszei vitában a másikat, csak egy laza beszélgetés. Végül kaptunk egy témát, talán a bevásárlási szokásokat, volt egy lap azon képek, de nem a képekről kellett beszélni, hanem a témáról általában az már külön-külön ment. A vizsgáztatók is közbeszólhatnak, ha úgy érzik, hogy kezd elmenni egy másik irányba a beszélgetés, meg a harmadik feladatban is kérdezhetnek ezt-azt, de párbeszéd közben a vizsgatársadra kell végig figyelni, nem nagyon ajánlott a vizsgáztató reakcióit nézni.
2012. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ECL felsőfokúm van. Tehát van a bemutatkozás. Itt , ha nem ismeritek egymást akkor saját magatokat kell bemutatnotok 3-4 percben. Ha ismeritek egymást (lehet párt kérni), akkor egymást mutatjátok be.

A következő feladatban a vizsgáztató feldob egy random témát, pl weather and climate changing és arról kell beszélgetnetek a pároddal. Lehet vitatkozni lehet közös véleményt kifejteni, ami jön.

Az utolsó feladat az önálló témakifejtés, kapsz egy képet és konkrétan a témáról kell beszélned (nem képleírás!). Ennyi. Kb 15 percet vagy benn, de mikor kijössz (remélhetőleg) kevesebbnek fog tűnni :D

2012. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az infókat!:)
2012. febr. 2. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:

lehet hogy már nem aktuális a kérdés de valakinek hátha segítek : )

pont ma voltam, nálunk úgy volt hogy hárman mentünk be előtte picit a vizsgáztatók magyarul elmagyaráztak mindent meg angol bemutatkozás a társaidnak és a vizsgáztatóknak

aztán elkezdték a felvételt és a vizsgáztató kiválasztott nekünk egy témát ez lement utána jött még egy amihez már volt kép persze nem erről kellett beszélni hanem a témájáról aztán amikor befejeztem a vizsgáztató tett fel kérdéseket

nagyon féltem tőle de ahogy leültem a székembe minden eltűnt ne parázzon senki! könnyű mondani tudom..

2012. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!