Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németben a Perfekt (II. múlt)...

Németben a Perfekt (II. múlt) időnél a gyenge igéknél csak haben-t használunk?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy "ist" ha mozgást vagy állapotváltozást fejez ki, és "haben" ha tárgyas az ige. Erősnél azt figyeltem meg, hogy előfordul mindkettő. De gyengénél csak "haben" van és vegyesnél is? Vagy gyengében is van "ist"? Nem értem. Légyszi segítsetek!
2012. febr. 5. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Passieren pl. ist-es és nyenge.
2012. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor gondolom csak pár ilyen kivétel van, hogy gyenge és "ist"-es. Tudja valaki őket?
2012. febr. 6. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem semmi köze nincs ehhez. (Persze lehet)


Alapvetően az a döntő, hogy van-e tárgya (habe) vagy nincs (ist). Hogy ezalól van-e kivétel, azt nem tudom, de nekem nem jut eszembe semmi.

2012. febr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azért köszi
2012. febr. 7. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! A vegyes ragozásúaknál valóban csak haben van, de a gyenge ragozásúaknál ugyanúgy vagy haben és ist is, mint az erős ragozásúnál.

Pl: ist begegnet - összefutott valakivel

ist spaziert sétált

ist gereist utazott

ist gesegelt vitorlázott


Ha nem is olyan sok, mint az erős igéknél, de itt is előfordul az ist.

Azt, hogy melyik gyenge és melyik erős, ezek alapján nem tudod megkülönböztetni.

Sajnos erre nincs szabály, ezt meg kell tanulni.

2012. febr. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. febr. 8. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!