Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik szerintetek a legjobb...

Melyik szerintetek a legjobb német nyelvvizsga középfokon?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni melyikre menjek, mert fontos szempont is van nekem: ne legyen annyira baromira nehéz megcsinálni, meg ne is legyen annyira húzós az ára. Anyukám pedig mindig avval jön, hogy melyikeket fogadják el inkább a sulikban meg a munkahelyeken. A saját tapasztalataitok alapján melyiket válasszam?
2012. febr. 5. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a fő, hogy olyat csinálj, ami államilag elismert nyelvvizsga, de Magyarországon az ismertebb nyelvvizsgák mind azok. Utána felsőoktatásban nem tesznek különbséget, hogy kinél csináltad, ugyanannyi pont jár mindegyikért (ami államilag elismert). Munkahelyeken nem tudom, ott lehet, hogy számít, hogy kinél csináltad, bár úgy gondolom, hogy az inkább szempont, hogy tudd használni az adott nyelvet.


Én ECL-t csináltam, középfokot, németből és angolból is. Meg vagyok elégedve vele, szerintem a vizsgán is korrektek voltak.

2012. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sztem a pannonos a legnehezebb.ott a szóbeli is elég huzós.az irásbeli pedig sztem elég komoly van az első részében 3 szövegértés és 4 levél.1 németről magyarra egy magyarról németre és 2 levél egy baráti és egy magán.

ösd ajánlom ha németből mész,ha angolból akkor origot,ezek pokoli könnyük,szóbeli se és irásbeli se nehéz(megjegyzem ezeket csak hallottam,a pannonost meg tapasztaltam)

2012. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok, itt mindent megtalálsz az ECL-ről: [link]
2012. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!