Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Társalkodó nyelvvizsgáról...

Társalkodó nyelvvizsgáról vélemények? (írásbeli)

Figyelt kérdés
Aki ilyenen volt, milyen volt? Mi az, amiből különösen fel kell rá készülni? Mennyire volt nehéz?
2012. febr. 9. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ez egyénfüggő, kinek mennyire nehéz ez a nyelvvizsga típus. Szerintem nem a legegyszerűbb, sok buktató van benne.


Ha tetszenek és fekszik neked a kitöltögetős - üres helyes feladattípus, akkor próbáld meg, sokat nem, maximum tapasztalatot fogsz vele nyerni. Ezen kívül van még olvasás-értés, aminek a szövege nem nehéz, de a hozzá kapcsolódó kérdések viszont azok. Ebből van egy olyan változat is, ahol neked kell eldöntened pár állítás közül, hogy melyik a helyes. Sok esetben szinte egy-egy szó eltérést kell észrevenned, ami szerintem nem a legegyszerűbb (itt kell eldöntened, az "esetleg" és a "talán" közötti különbséget, stb.). Levelet pedig minden nyelvvizsga típusnál írni kell.


Nézd át a honlapjukat, tanulmányozd a feladatokat, neked tetszenek-e. Én hallottam már sokféle véleményt ezzel kapcsolatban, így én nem is foglalnék állást. Ha csak a papír kell róla, és szimpatikus, vágj bele. Sok sikert!

2012. febr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Melyik nyelv ?
2015. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább a Dexam
2015. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!