Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megnézné valaki, hogy helyesen...

Megnézné valaki, hogy helyesen irtam-e ezt a néhány mondatot angolul?

Figyelt kérdés
The people who lived is village hired this person, to take care of his crop. This person is applied from spring to autumn. When he works he lives in a cottage. He climbes on a tall three in order to protect the crops from the thieves. If the Thief stole the crop and he could not catch the thief, he had to pay the damages.
2012. febr. 21. 17:21
 1/3 A kérdező kommentje:
az első mondatban is helyett in van
2012. febr. 21. 17:44
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első mondat nem jó, írhatsz valami olyat, hogy "The people of this village ..." vagy "The people who lives in this village..." de az úgy nem jó nyelvtanilag amit írtál.


A második mondatba nem kell az "is" elég az "applied" egyedül.


Nos ez lehet csak személyes hülyeség és amúgy jó így, de a 4. mondatban én a "tall tree" helyett írnék annyit, hogy "big tree" vagy "high tree" a "tall" szót én általában emberekre hallottam eddig attól még jó az ott csak nekem így első olvasásra furcsa :D valamint a fa az "tree" h nélkül, h-val a "three" az hármat jelent :P


Az utolsó mondatban pedig nem tudom, hogy "the Thief" alatt mivel nagybetűvel írtad meg minden egy adottra célzol vagy általánosságban mondod, utóbbi esetben inkább "If a thief". Annyit még hozzátennék, hogy talán szebb lenne de nem létfontosság (attól még jó) ha úgy írnád "if a thief/the Thief would stole" szóval a would-ot én még odaraknám de nem lényeg.

2012. febr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

The villagers hired someone to take care of their crop. A person applied for the job from spring until autumn. While working/during his work time he lives in a cottage. In order to protect the crops from thieves, he climbs on tall trees (mondják fára is, hogy tall). If a thief would steal the crop and he failed to catch him, he had to pay for the damages.


első mondatban lehet még village people, de amit te írtál sem rossz, csak a nyelvtan: the people who live in the village hired...


a "this person"-t azért hanyagoltam, mert az visszautalás, de nálad nincs kire visszautalni. pl.: I met John yesterday. This person is amaizing when it comes to playin soccer.

a "tall tree"-t többesszámba tettem. A tiéddel sincs feltétlenül probléma, de nem passzol mégsem az az egy darab fa oda nekem. [ez csak az én egyéni szocproblémám ;)]


azt hiszem vmi ilyesmi :)

2012. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!