Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket a spanyol vagy a...

Melyiket a spanyol vagy a portugál nyelvet könnyebb megtanulni? Melyiknek könyebb a nyelvtana és a hangtana? Melyiket érdemesebb?

Figyelt kérdés

Leszámítva,hogy kinek melyik tetszik jobban,mert gondolom azt könyeb tanulni.

A spanyol világnyelv,de a portugál is egyre fontosabb lesz.

Mondjuk spanyol nyelvoktatást már szinte mindenhol kínálnak,de portugált..... olyan szórólappal még nem találkoztam

Én azt hallotam,hogy a porugálnak könyebb a nyelvtana.

Valamilyen oktató oldal van a neten, a porugálhoz.


2012. febr. 21. 20:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Semmiféle előképzettségem sincs.

A nyelvérzékem nem túl jó, angolul nem tudok, németül elvileg igen,de már elfelejtetem.

2012. febr. 21. 20:59
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Én a spanyolt választanám, már csak azért is, mert a világon jóval tobben beszélik, mint a portugált, így tobb hasznád veszed. 3 évig tanultam spanyolul, a nyelv nagyon dallamos, konnyen elsajátítható a kiejtés, és konnyu megérteni, a nyelvtana sem bonyolult, bár a ragozásban tobb a kivétel mint a szabály.


(Egyébként pedig lehet, hogy nem lenne rossz dolog feleleveníteni a német nyelvtudásodat, mert Európában most az kezd a "világnyelvvé" válni és nyakra-fore keresi mindenki a német nyelvet beszélo embereket)

2012. febr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

A két nyelv nehézsége kb. egyforma. A portugál egy hajszállal nehezebb, mert több benne a hang (pl. a spanyolban 5, a portugálban 14 magánhangzó van). Írásban a 2 nyelv annyira hasonlít egymásra, hogy spanyol szemmel a portugál kb. olyasmi, mint egy mai magyarnak Kazinczyt olvasni.


"A spanyol világnyelv,de a portugál is egyre fontosabb lesz."


A spanyol nem világnyelv. Mindkettő regionális nyelv.


"Én azt hallotam,hogy a porugálnak könyebb a nyelvtana."


Majdnem ugyanaz a két nyelv nyelvtana, csak a portugálé kicsivel bonyolultabb.

2012. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 webnyelv ***** válasza:

A spanyol könnyebb,főleg a hangtan miatt.

Kb. magánúton kezdtem régebben foglalkozni a spanyollal és a portugállal is. A spanyol kiejtést hamar megtanultam, a portugál kiejtést azóta se értem teljesen, pedig sokat hallottam portugál beszédet is.

A két nyelv nyelvtana kb. egyforma nehéz, a portugál talán picivel nehezebb, főleg azért, mert (a Portugáliában beszélt nyelvben) a tárgy- és részes esetű névmási alakokat az igéhez kötőjellel kell kapcsolni és az alakjuk is változik a ragozás során az ige végződésétől függően. Meg a portugálban van pluszban ragozható főnévi igenév, ami a spanyolban nincs.


Talán a spanyolt érdemesebb, az hasznosabb valamivel.

2012. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Valamiért a portugál felé húz a szívem. Talán azért, mert szeretnék oda eljutni.

2012. febr. 23. 11:31
 6/12 anonim ***** válasza:

11:31


Szebb nyelv. Portugália kietlen és szomorú ország.

2012. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
73%
Én portugálul tanulok, és nagyon szeretem, mert logikus és érthető a nyelvtan. A spanyolhoz valóban nagyon hasonlít, de én a portugált érdekesebbnek találtam, ezért kezdtem el és nagyon beleszerettem.<3 És bocsánat, de hozzászólnék az egyik kommentárhoz is. Portugália egyáltalán nem kietlen ország, hanem gyönyörű és hangulatos! Érdemes oda ellátogatni! :)
2012. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én sem értem miért lenne kietlen.
2012. márc. 22. 18:38
 9/12 anonim ***** válasza:

"a portugál kiejtést azóta se értem teljesen, pedig sokat hallottam portugál beszédet is"


Olyan, mint az angol, hangredukció van benne. Az angol kiejtést sem lehet egy élet alatt sem 100%-ig megtanulni (az angoloknak sem sikerül), de az alapokat meg lehet tanulni.

2012. márc. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Mi az a hangredukció? :3
2013. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!