Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt tanulni angol után...

Spanyolt tanulni angol után tényleg felesleges?

Figyelt kérdés
Sokan a németet ajánlják, csak nem fűlik hozzá a fogam. :) Olvasgattam a topicokat, és két táborra oszlanak a kommentelők, az egyik, aki józanul gondolkodik és a későbbi megélhetést tartja szem előtt, a másik meg aki azt mondja, a szívre kell hallgatni, mert ha nem így tesz az ember, és olyat csinál, amihez nincs kedve, motivációja, nincs meg a "szerelem", akkor előbb-utóbb rosszul sülnek el a dolgok. Mindkettőben van igazság, és nem tudok dönteni. Kinek mi a véleménye? (Bár gondolom, itt is megoszlanak majd.) :))
2012. febr. 25. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
tanulj spanyolt. szebb mint a német, szeretnéd tanulni, fél dél-amerika spanyolul beszél nem beszélve a csodás spanyol pasikról/lányokról. ezzel ellentétben ott a német, az undi köpködös és bonyolult nyelvükkel és a rideg országukkal.
2012. febr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Mindegyik jó! Van, akinek spanyolból van megélhetése, tehát ez nem érv.


Én próbáltam németet tanítani olyanoknak, akik sok éve, esetenként több mint 10 (!) éve tanultak németül, utálták, nem tudtak semmit. Utálva nem lehet nyelvet tanulni... Ugyanakkor meg is lehet szeretni egy nyelvet.

Én mindkettőn beszélek, és mindkettővel kerestem már pénzt. Sőt, egy időben pont a spanyollal többet... jóval többet... (De csak egy időben).

2012. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Ui: tanulj meg sok nyelvet! :)
2012. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Spanyol! :D

A legszebb és a legjobb nyelv az egész világon. :D

2012. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nyomtam a kezeket. :) Olyan ez, mintha két férfi között kellene választani, az egyik csóró, de szeretem, a másik mellett jobb élet vár, de nem hoz lázba. :DD
2012. febr. 25. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
26%

"Spanyolt tanulni angol után tényleg felesleges?"


Egy tevékenység csak akkor felesleges, ha valamilyen értelmesebb tevékenység elől veszi el az idődet.


Spanyolul tanulni jellemzően felesleges pl. akkor, ha mondjuk francia vagy német helyett tanulod.


"Sokan a németet ajánlják, csak nem fűlik hozzá a fogam"


Senkinek sem fűlik hozzá, de ettől még 100x érdemesebb azt tanulni. Meglehetősen gyakori jelenség az életben, hogy nem a legkönnyebb és legélvezetesebb tevékenységek fizetődnek ki a legjobban.


"az egyik, aki józanul gondolkodik és a későbbi megélhetést tartja szem előtt, a másik meg aki azt mondja, a szívre kell hallgatni"


Meg vannak a még józanabbak, akik tudják, hogy ez mondvacsinált ellentét.


"Kinek mi a véleménye?"


Az, hogy németül tanulj angol után, vagy az angolt fejleszd fel használható szintre (a középfok még nem az). Ha a németet végképp nem bírod, akkor francia/orosz. Amúgy én is utáltam és utálom a németet, szerintem egyszerűen primitív, fejlődésben elakadt, logikátlan szemétnyelv, de azért felsőfokig felnyomtam a tudásom 1-2 év alatt.

2012. febr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!