Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki segítene angolból?...

Valaki segítene angolból? (however-nevertheless-although-in spite of the fact that)

Figyelt kérdés

Először is Mi a jelentésük és hogyan kell használni ezeket a kifejezéseket?:


- however ( ez ,ha jól tudom azt jelenti, hogy azonban)

- nevertheless (mindazonáltal?)

- although (?)

- in spite of the fact that (?)


[Itt a szabály is angolul :

we use however and nevertheless to express contrast between two pieces of information in the same sentence.]


a however és a nevertheless felcserélhetőek, vagyis használhatom az egyik helyett a másikat?


( Légyszíves akinek van egy kis ideje, az válaszoljon, témazárót írunk .és már megint nem vagyok tisztába pár dologgal, nagy segítség lenne . az angol tanárt nem nagyon érdekli, ha nem érti valaki ő el se magyarázza csak felolvassa angolul...kár volt bekerülnöm a haladó angoloskhoz)


2012. febr. 29. 15:16
 1/3 A kérdező kommentje:

Lemaradt a szabály második része azaz:

] We use although and in spite of the fact that to express contrast between two pieces of information in the same sentence. ]

2012. febr. 29. 15:18
 2/3 anonim ***** válasza:
igazából mindegyik ugyanazt jelenti, ahogy láthatod a két szabály is ugyanaz. az összes azt jelenti hogy : ennek ellenére/ellenben/azonban,tehát bármelyiket használhatod egy ilyen mondat esetében.
2012. febr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nem hiszem:/ de kösz azért

a feladatban nem volt mindegy hogy melyiket használtam.

2012. márc. 1. 14:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!