Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet 3 nyelvet egyszerre,...

Lehet 3 nyelvet egyszerre, felsőfok céljából,4 év alatt megtanulni?

Figyelt kérdés

angolból és németből középfokú, franciából alapfokú szinten vagyok.

mellette gimis vagyok, és szeretek bulizni, szóval nem tudok éjjel-nappal tanulni. viszont nyelvérzékem van..

16/L


2012. febr. 29. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rajtad áll... Nyelvérzék jó alap, de ha már a kérdésben felhívod a MI figyelmünket a buliigényedre, és hogy nem akarsz éjjel-nappal tanulni, akkor bizony nem biztos a siker. A tehetség egy dolog, azt kaptad. A te részed a munka, amit belefektetsz. Ha az nem maximális, akkor.......
2012. márc. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kicsit mechanikusan számolva angolból még kb. 500, németből kb. 700-800, franciából 700-1000 munkaóra tanulásra lehet szükséged a felsőfokig. (Ez arra az esetre vonatkozik, ha jó módszerrel, nagy odafigyeléssel, intenzíven tanulsz). Vegyük úgy, hogy ez 2200 óra. 4 év az 1460 óra. Tehát mostantól minden nap 1,5 óra intenzív nyelvtanulással eljuthatsz 4 év alatt erre a szintre. Hogy ez sikerül-e, az kedv és akaraterő kérdése.
2012. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

waooo köszönöm a matematikai számításokat! :D

akkor mostantól be fogom tartani a napi másfél órát, végülis az nem olyan sok..:))

2012. márc. 16. 21:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne napi másfél órát tarts, mert akkor ha fáradt vagy, valami alacsony hatékonyságú tevékenységgel végigalibized a másfél órát.


Nem óraszám, hanem feladatok a lényeg. Tehát először is valamikor, amikor kipihent és friss vagy, elkezdesz olvasni, fordítási gyakorlatot csinálni, szavakat magolni stb., kifáradásig. Megnézed, mennyi idő alatt mire jutottál. És ez alapján egy napi normát ki tudsz tűzni. Az a másfél óra, amit megadtam, egy becslés. De nem ahhoz kell tartanod magad, hanem meghatározott mennyiségű munkához. Ezért mondtam, hogy amit leírtam, kissé mechanikus. Ha lelkesen, intenzíven 20 percet tanulsz, azzal többre mész, mintha fél délutánt bambulsz egy lecke fölött.

2012. márc. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm! :))
2012. márc. 18. 11:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy haladsz? :)
2012. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!